• 15 lipca 2024

5 najlepszych telefonów z ekranem 6 cali

Smartfon 6 cali

Smartfony z przekątną ekranu około 6 cali uważane są bardzo często za bardzo wygodne w codziennym wykorzystywaniu. Duży wyświetlacz sprawdzi się między innymi gdy surfuje się po Internecie. Jednocześnie sprawia, że urządzenie nie jest zbyt duże i można z niego korzystać jedną ręką. Panujący trend sprzyja jedna ciągłemu zwiększaniu ekranów.

Obecnie więc mamy wyświetlacze 6 cali jako standard. Jakie więc będą te najbardziej popularne, najlepsze urządzenia?

Huawei P20 Pro

Naszą listę otwiera superflagowiec od Huawei z przekątną 6,1 cala i do tego również ekran OLED. Jest to jeden z bardziej udanych modeli od tego producenta. Urządzenie ma między innymi potrójny aparat od Leica, z rozdzielczościami  8, 20 i aż 40 MPix i przysłonami f/1.8 i f/1.6! Dostajemy tam również nowoczesne funkcje wynikające ze sztucznej inteligencji, dzięki czemu zdjęcia są rzeczywiście doskonałe. Urządzenie jest nowoczesne, bardzo wydajne. Do 3000 złotych to jeden z lepszych sprzętów na rynku.

Huawei Mate 10 Pro

Kolejne flagowe urządzenie od Huawei. Również ma ekran 6 cali OLED z proporcjami 18 na 9. Zebrał wiele pozytywnych opinii, mamy 8 rdzeni Kirin 970 a także 4 albo 6 GB RAM. Parametry te sprawiają, że można komfortowo z nim pracować, dodatkowo dostajemy podwójny aparat Leica, co sprawia, że korzystanie z wielu różnych aplikacji nie będzie stanowić problemu. Urządzenie jest także odporne na pył i wodę, co sprawia, że w różnych warunkach będzie bezpieczne. Jest to jeden z ostatnich sprzętów bez notcha.

Duże wyświetlacze w smartfonach

Samsung Galaxy A7 (2018)

Tym razem średnia półka cenowa i urządzenie od Samsunga z serii A. Dostajemy w nim ekran 6 cali FHD+ Amoled. Model jest bardzo ładnie wykonany, funkcjonalny. Dostaje szklaną i jednolitą obudowę z dobrze wkomponowanym i szybko pracującym czytnikiem linii papilarnych. Również posiada potrójną matrycę, dla wielu to urządzenie jest faworytem w cenie do 1500 złotych. Więcej informacji o smartfonie na samsunggalaxya.pl.

LG V30

Kolejna propozycja to LG i urządzenie V30, które ma ekran P-OLED z przekątną dokładnie 6 cali. To flagowiec z najwyższej półki. Podobnie jak urządzenie Mate 10 Pro jest z końca 2017 roku. Przez ten czas nie stracił na świeżości, można ten sprzęt kupić w dobre cenie.  Pojawia się także u operatorów. Ekran świetnie się sprawdza i dlatego filmy prezentują się na nim doskonale. Dwa tylne ekrany oraz przednia kamerka są wydajne, tworzą świetne filmy i zdjęcia, ogólnie pod tym kątem sprzęt polecany. Do tego również wydajny Snapdragon 85 a także 4 GB RAM.

Xiaomi Mi Mix 2

Naszą listę zamyka Xiaomi Mi Mix 2. To eleganckie urządzenie bez ramki, obudowa wyróżnia się nie tylko dużym wyświetlaczem z przekątną 6 cali ale również ośmiordzeniowy Snapdragon 835 a także aż 6 GB pamięci RAM. Warto nadmienić, że specjalna wersja urządzenia ma także 128 GB pamięci i wtedy aż 8 GB RAM. To sprawia, że urządzenie staje się szczególnie wydajne i działa błyskawicznie, wszystkie aplikacje pracują doskonale. Sprzęt posiada wszystkie nowoczesne formy łączności razem z wprowadzonym również modułem, NFC do płatności zbliżeniowych. 

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować