• 15 kwietnia 2024

Apple Pay w Polsce - będzie teraz możliwe dzięki aplikacji Boon

O tym, że Apple Pay oficjalnie zawita do Polski informowano już jakiś czas temu. Można się spodziewać, że nastąpi to w drugiej połowie czerwca, przynajmniej w niektórych bankach. Aplikacja Boon ma zadowolić niecierpliwych i pozwala użytkownikom korzystać z Apple Pay w Polsce już teraz.

Polskie karty płatnicze odblokowane

Kilka dni temu serwis boon umożliwił użytkownikom doładowanie konta za pomocą polskich kart płatniczych. Choć usługa działa dla banków Millenium, mBank czy BZ WBK możliwe, że działa również dla innych banków.

Apple Pay z wykorzystaniem dobrodziejstw, było możliwe dwa lata temu. Jednak serwis szybko zablokował tę możliwość. Nie można było więc dodawać nowych kont lub doładowywać istniejących z Polski. Co prawda w internecie pojawiły się poradniki, jak ominąć te blokady, ale procedury były skomplikowane i czasochłonne. Dodatkowo tutoriale te wymagały wyższych prowizji, co uniemożliwiało obejście blokad.

Widać, że doładowanie konta polskimi kartami to duże ułatwienie. Będą jednak obowiązywały koszty przewalutowania, ponieważ konto boon nie może być prowadzone w funtach lub euro. Do otwarcia konta wymagana jest miesięczna opłata w wysokości 1,49 euro. Jeśli jednak zarejestrujemy się przed 31 maja, pierwszy rok będzie całkowicie darmowy.

Jak założyć konto na boon

Najpierw pobierz bezpłatnie aplikację z App Store. Nie jest ona dostępna w Polsce, więc będziesz musiał założyć konto w AppStore w jednym z innych krajów, w których boon jest możliwy, takich jak Niemcy czy Wielka Brytania.
Gdy już to zrobimy, możemy zmienić region naszego iPhone'a na kraj, w którym utworzyliśmy konto w App Store. Wchodzimy w:
Ustawienia -> Ogólne Język i Region -> Region.
Teraz uruchamiamy boon App, rejestrujemy swój numer i potwierdzamy go.
Po zalogowaniu polskiej płatności kartą, możemy dodać pieniądze do naszego konta. Aplikacja wyświetli nam monit o dodanie karty do Wallet. Dzięki temu będziemy mogli korzystać z Apple Pay.
Nasz iPhone i Apple Watch będą teraz mogły dokonywać płatności w sklepach.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować