• 15 lipca 2024

Apple stawia na innowację – rekordowe kwoty na rozwój i badania

Z informacji, które pojawiły się w Sieci możemy dowiedzieć się, że gigant z Cupertino zaczął inwestować ogromne ilości pieniędzy na badania oraz rozwój. Część tych pieniędzy przeznaczana na najnowsze technologie, które prędzej, czy później wylądują w iPhone’ach, iPadach czy Macach. Jednak również spora ilość tych środków inwestowana jest w całkiem nowe urządzenia, które dopiero trafią w przyszłości na rynek.

Apple stawia na Research & Development

W zeszłym tygodniu firma Apple postanowiła opublikować raport dotyczący raportu finansowego dotyczącego sprzedaży w drugim kwartale kalendarzowym tego roku.

Poza informacjami na temat przychodów z poszczególnych działek sprzedaży Apple, padły także liczny związane z kwotami, które są przez firmę przeznaczane na rozwój oraz badania.

Na te właśnie kwestie w ostatnich kilku miesiącach Apple przeznaczyło aż 4,2 miliarda dolarów – jest to zdecydowanie więcej niż w jakimkolwiek kwartale w historii firmy. Suma ta stanowi 7,9% przychodu, co w ujęciu procentowym jest największym wynikiem firmy od 2003 roku. Wówczas firma mocno inwestowała w rozwój swojego iPoda oraz rozpoczynała pracę nad pierwszym modelem iPhone’a.

Nowości w flagowych urządzeniach firmy

Spory kawałek miliardowego tortu przeznaczany jest na to, by zapewnić firmie ciągłą innowacyjność na rynku. Chodzi tutaj przede wszystkim o nowinki, które lądować mają w iPhone’ach, iPadach oraz komputerach Mac. W trakcie konferencji z inwestorami Tim Cook oraz Luca Maestri, który jest dyrektorem finansowym Apple powiedzieli, że lwia część tej inwestycji przelewana jest by ulepszyć już obecne na rynku produkty i usługi.

Świadczyć o tym może fakt ogromnej ilości zgłaszanych przez firmę patentów. Aktualnie gigant z Cupertino takich zgłoszeń wykonał już blisko 17 tysięcy. Jak widać, producent nie próżnuje i ciągle pracuje nad nowymi technologiami.

Nowe produkty na rynku

Spore sumy lądują także w projektach związanych z rozwojem całkowicie nowych produktów od firmy Apple.

Mówimy tutaj o nowościach, które mogą (ale nie muszą) pojawić się w sprzedaży w ciągu najbliższych lat.

Mimo, że tutaj trudno mówić nam o szczegółach, to w kuluarach padają stwierdzenia, że główny nurt pieniędzy płynie na projekty takie, jak Project Titan, czyli nowoczesny, autonomiczny samochód, czy okulary do VR.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować