• 15 lipca 2024

Benchmarki nie wprowadzają w błąd - iPad Pro naprawdę jest potężny!

Choć najnowszy iPad Pro napędzany układem M1 będzie dostępny dopiero w przyszłym tygodniu, w sieci pojawiły się pierwsze testy wydajności. Wcale nie jest źle! Nowy iPad Pro jest o połowę szybszy i wydajniejszy od swojego poprzednika i przewyższa nawet MacBooka Pro z procesorem Intel Core i9.

iPad Pro 2021 - benchmarki

Procesor M1 to bestia pod względem wydajności, co wiemy od dawna. Potwierdzają to pierwsze benchmarki iPada Pro, które pokazują, że w testach przewyższa on wszystkie układy produkowane przez Intela.

iPad Pro znacznie wyprzedza poprzednie modele, ale najbardziej godną uwagi rzeczą w nowym Pro jest jego zdolność do przewyższenia nawet MacBooka Pro z procesorem Intel Core i9, jeśli chodzi o testy wydajności.

Geekbech przeprowadził test mocy na modelach iPada Pro, które trafiały na rynek. Wyniki dla pojedynczego rdzenia i wielordzeniowego uzyskały odpowiednio 1700 i 7200 punktów. Oto wyniki dla wszystkich pozostałych sprzętów:

  • iPad Pro 2021 M1: 7200 pkt.
  • iPad Pro A12Z: 4656 punktów
  • iPad Air: 4246 punktów
  • MacBook Pro Intel Core i9: 6819 punktów
  • Mac mini M1: 7346 punktów
  • MacBook Air M1: 7580 punktów

Te liczby jasno wskazują, że nie był to chwyt marketingowy. Apple nie kłamało również podczas swojej ostatniej konferencji. Układ M1 to znaczący skok jakościowy, który nie jest możliwy w przypadku potężnych procesorów Intela i AMD.

Gigant z Cupertino ma jeszcze sporo miejsca, aby mądrzej wykorzystać ogromny potencjał swoich tabletów. Spodziewamy się, że Apple ujawni nowego iPadOS 15 w trakcie corocznej konferencji WWDC 2021. Będzie to duży krok w dobrym kierunku.

Wiele aplikacji, w tym Adobe Premiere, powinno być podekscytowanych nowymi pełnymi wersjami iPada Pro. Będą one wspierane przez ten sam procesor, co komputery Apple, więc powinny dobrze działać na iPadzie.

Najnowszy iPad Pro może być hitem dla profesjonalistów z wielu branż, jeśli oprogramowanie wykorzysta pełną moc sprzętu.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować