• 15 lipca 2024

Chińskie smartfony, czyli o tym jak kupować taniej i zarabiać więcej

Tanie smartfony z Chin

Większość wie o tym, że światowa produkcja elektroniki w zdecydowanej większości realizuje się w Chinach. Dlatego wokół określenia Made in China narosło wiele mitów, przede wszystkim niska jakość wykonania, awaryjność, ogólnie tandeta. Teraz jednak zachodzi na naszych oczach wielka zmiana.

Mieszkańcy Państwa środka się buntują i produkują coś własnego, taniego a co ważne dobrego. I to duży orzech do zgryzienia dla największych graczy z Zachodu.Jeszcze przed laty mogliśmy się zachwycać wszelkiego rodzaju sprzętem elektronicznym z Japonii. Ten daleki kraj produkował doskonałe rzeczy. Znajdowały się wśród nich magnetowidy Sanyo, walkmany Panasonic, konsole Nintendo. Na drugim biegunie znajdowały się wszelkiego rodzaju chińskie podróbki, które można było u nas kupić na bazarach. I tak właśnie się je kupowało, bo były tanie a jednocześnie budowało się mity wokoło tego sprzętu. Zmiany nastąpiły teraz, gdy mamy dobę smartfonów. W dalszym ciągu w zdecydowanej większości elektronikę produkuje się w Chinach.

Co bardzo ciekawe także iPhone powstają na terenie Chin w fabrykach koło Pekinu. I dlatego właśnie ogromna bestia była przez wielkie firmy karmiona aż do teraz, gdy zdecydowała się zjadać swojego pana korzystając z doświadczenia, które dzięki niemu zdobyła. Przykładem są rozwijające się bardzo szybko firmy takie jak Huawei. Xiaomi czy Lenovo. A mamy także mniejsze chińskie firmy, mniej znane jak ZTE, Honor czy OnePlus. Wszystkie te firmy fachu uczyły się od mistrzów a więc największych na rynku firm jak Samsung, LG, Apple czy Sony. Jako podwykonawcy miały one dostęp do technologii, pomysłów oraz kierunków rozwoju. Po zebraniu kapitału doszło do tego, że wycofali się z produkcji i założyli własny biznes, gdzie to doświadczenie zdołali wykorzystać.

Jak kupić Chiński smartfon

Narodziny smoka

Tak narodził się smok. Bestia, która miażdży, zjada wszystko na swojej drodze i wchodzi do kolejnych krajów. To właśnie pokazuje jakie są obecnie nastroje wśród największych na rynku graczy. W dalszym ciągu zachód dominuje w produkcji telefonów, jednak na horyzoncie widzimy, że trendy wynikające z działania Chińczyków stają się coraz ważniejsze. Dla użytkowników nic w tym złego, to bowiem szansa na rozwój również dla nich. Jeśli obecnie bierzemy do ręki urządzenie od chińskiego producenta zazwyczaj mamy wrażenie, że w ręku trzymamy coś znacznie droższego. Nie ma różnicy między S ileś tam czy nadgryzionym jabłkiem. Oczywiście przekonanych do swojej miłości nie da się już zmienić. Ale jeśli ktoś jest otwarty na nowości to rzeczywiście powinien się zainteresować tym co na rynku jest obecne.

Dojrzewanie smoka

Najnowsze słuchawki z Chin zmieniają podejście do produktów z tego kraju. Jakość wykonania jest na bardzo dobrym poziomie. Pojawiają się naprawdę dobre sprzęty, którymi warto się zainteresować. Współpraca z chińskimi markami przebiega coraz lepiej,  a urządzenia jakie od nich wychodzą stoją na naprawdę świetnym poziomie. Chińczycy doskonale uczą się na błędach i dlatego cały czas są w stanie pracować nad swoim rozwojem, osiągają coraz wyższy poziom swoich sprzętów. 

Zobacz ofertę chińskich smartfonów w sklepie dragonist.pl >>

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować