• 16 czerwca 2024

Chińskie smartfony w roku 2018

Smartfony z Chin

Poprzedni rok należał do producentów smartfonów z Chin. Czołowe marki z tego kraju prześcigają się w ciekawych pomysłach. To jak wiele pojawia się urządzeń, jak często są wprowadzane może imponować. Pokazujemy jakie najciekawsze chińskie nowości pojawiły się w minionym roku, które mogą również być w naszym kraju dostępne.

Rodzina P20 Huawei

Długo wyczekiwana premiera urządzeń z flagowców serii P miała miejsce w marcu. Oczywiście ten najbogatszy pod kątem możliwości P20 Pro wzbudził największe zainteresowanie. Dostaliśmy tam np. trzy aparaty z tyłu w tym jeden 40 MP. Obecnie takie układy stają się coraz bardziej popularne. Pojawiły się trzy urządzenia z serii, odchudzony Lite, Flagowiec P20 i superflagowiec serii Pro.

Pojawienie się Honor 10

Około 2 miesiące po Huawei pojawia się Honor 10. To w dużej mierze klon P20. Ale mamy nieco niższą cenę a także inną obudowę urządzenia. Telefony z rodziny P20 zachwycały kolorami, ale wgląda na to, że seria Honor 10 jest jeszcze bardziej okazała pod tym kątem. To urządzenie, które ma efekt załamywania się światła na pleckach co zachwyca.

Xiaomi Mi 8 w Polsce

To kolejne urządzenie z górnej półki tym razem od Xiaomi. W lipcu była oficjalna premiera sprzętu w Polsce. Następca dla modelu Mi6 okazuje się być doskonałym wyborem. To co może zachwycać użytkowników to między innymi jakie zdjęcia robi to urządzenie. Mamy tam ekran AMOLED, do tego również świetny procesor, 6 GB RAM i pamięć od 64 GB.

Producenci smartfonów z Chin

Huawei Mate 20 Lite w W4

Na przełomie sierpnia i września trafił do polski Huawei Mate 20 Lite. Operatorzy oferują ten sprzęt z prezentem, dlatego przedsprzedaż była szczególnie interesująca. Premiera sprzętu najtańszego w generacji miała wcześniejszy czas niż mocniejsze sprzęty Mate 20 i Mate 20 Pro.

Xiaomi Pocophone F1 w Polsce

To kolejny debiut w naszym kraju. Znacznie bardziej medialny niż Mi8. Tym razem mamy urządzenie, które ma części od flagowców a cenę średnikach. W naszym kraju to dokładnie 1499 złotych. W zamian dostaliśmy Snapdragona 845 i dużą baterię z szybkim ładowaniem, dlatego sprzęt dłuższy czas może świetnie pracować.

Huawei Mate 20 Pro w W4

W drugiej połowie roku swój debiut miał także super flagowiec od Huawei a mianowicie Mate 20 Pro. Również i tym razem mamy sprzęt z prezentem do zestawu startowego. Mate 20 Pro to jeden z najbardziej wydajnych sprzętów na rynku. Po modelu P20 Pro otrzymał także potrójny aparat. Xiaomi Mi Mix 3 i Honor Magic 2.

W październiku premierę miały sprzęty z górnej półki jak Xiaomi Mi Mix 3 a także Honor Magic 2

Poprzednicy pierwszego są dostępni w naszym kraju. Natomiast o Magicu mało kto słyszał. Flagowce najnowszej generacji wyposażono w doskonałe procesory i co ciekawe wyjątkowo duży Ram 10 oraz 8 GB. To rzeczywiście wyjątkowa opcja o dużej wydajności. Ciekawe jest to, że producenci wracają do obudowy slider i wprowadzają wysuwany przedni aparat. To ciekaw opcja, jednak najważniejsze są tutaj świetne podzespoły jakie w tym sprzęcie wprowadzają producenci. Urządzenie jest jednym z najwydajniejszych na rynku. 

Chińskie smartfony w niskich cenach oferuje m.in. sklep internetowy Dragonist.pl.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować