• 26 maja 2024

Czyżby sen o iPhone SE 2 miał się skończyć?

Niestety, ale wychodzi na to, że wszelkie wcześniejsze doniesienia na temat odświeżonej wersji popularnego iPhone’a SE to tylko mrzonki i Apple nie zdecyduje się na wypuszczenie iPhone SE 2.

Forbes dementuje doniesienia

Magazyn Frobes dotarł do informacji pochodzących od firmy Olixar, która zajmuje się produkcją akcesoriów do smartfonów firmy Apple. Z wieści tych wynika, że informacje o tym, że iPhone SE 2 powstaje to niestety fikcja. Apple miało całkowicie porzucić idee tworzenia następcy swojego kompaktowego smartfona z 2016 roku i skupić się na swoich trzech dużych premierach, które już jesienią, czyli – dwóch następcach iPhone’a X oraz „budżetowym” następcy iPhone’a 8.

Produkcja anulowana

Apple miało anulować produkcję iPhone’a SE 2, co na pewno jest nie w smak rzeszy zadowolonych użytkowników iPhone’a SE, którzy bardzo wyczekiwali na jego następcę. Po dziś dzień telefon ten cieszy się ogromną popularnością i bardzo dobrą opinią wśród klientów – paradoksalnie to mogło powstrzymać Apple przed stworzeniem odświeżonej wersji.

Jakie mogą być inne powody?

Telefon nadal jest chętnie kupowany i użytkowany, a pomimo ponad dwóch lat na karku, nadal pochwalić się może niezłą wydajnością i solidnymi podzespołami. Podczas WWDC 2018 Apple zapowiedziało, że nowy iOS 12 zawędruje także na iPhone’a SE, co mówi nam, że jeszcze przynajmniej przez rok telefon ten będzie wspierany przez producenta.
Te wszystkie informacje rzeczywiście mogą składać się na fakt, że iPhone’a SE 2 po prostu jeszcze nie ujrzymy. Z jednej strony trendy wśród producentów smartfonów mocno się zmieniły i teraz w modzie są duże smartfony, z ogromnymi wyświetlaczami i jak najmniejszą ramką na przednim panelu, ale z drugiej strony rzesza klientów jest zdania, że zdecydowanie najwygodniejszymi w użytkowaniu są te małe gabarytowo smartfony.

Zobaczymy więc, co przyniesie przyszłość – czy Apple pozostanie wiernie współczesnym trendom, czy ugnie się jednak za jakiś czas pod naciskiem zwolenników małych, kompaktowych smartfonów?

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować