• 15 kwietnia 2024

Dlaczego telefony Xiaomi kosztują tak mało?

Ceny telefonów xiaomi

Ogromną popularność na całym świecie w tym również w Polsce zyskały telefony Xiaomi. Naprawdę atrakcyjna, przystępna cena gwarantuje telefon z bardzo dobrym wyposażeniem. Sprawdźmy, jak to możliwe, że telefony pochodzące z Chin kosztują tak niewiele. Xiaomi od wielu lat udowadnia, że możliwe jest wyprodukowanie dobrego, a jednocześnie taniego telefonu.

Marka Xiaomi na rynku technologicznym nie jest obecna od dawna. Jej historia sięga roku 2010, kiedy to została założona. Już jednak rok później pojawił się pierwszy smartfon ten znanej już dzisiaj marki – Xiaomi Mi1. W początkowym okresie istnienia firma próbowała zrobić wszystko, aby upodobnić się do amerykańskiego giganta, jaki jest Apple. Najbardziej istotna różnica miała jednak dotyczyć ceny. W związku z tym pojawiały się pytania, czy możliwe jest, aby tani telefon był dobry. Firma budowała swoją pozycję przez wiele lat. Udało się jej udowodnić, że tanie telefony nie muszą być gorsze od drogich modeli oferowanych przez konkurencję.

Do dobrych urządzeń dostępnych w naprawdę konkurencyjnych cenach zalicza się między innymi Xiaomi Remi 4X,  Xiaomi Mi Max 2, Xiaomi Mi Mix 2 oraz Xiaomi Mi8, który jest najnowszą propozycją.Sekret tkwi w częściach, które pozwalają na zbudowanie naprawdę porządnego telefonu. Wiele urządzeń to tak naprawdę podobne podzespoły. Dzięki temu Chińczycy mogą skutecznie negocjować ceny. W smartfonach marki Xiaomi stosowane są procesory Qualcooma. Pod koniec lutego firma przedstawiła jednak pierwszą jednostkę, która była całkowicie jej dziełem.

Jaki smartfon Xiaomi kupić

Procsor Surge S1 pod względem wydajności porównywany jest do Snapdragona 625. Jeśli Xiaomi podejmie decyzję o dostarczaniu własnych podzespołów do urządzeń, to można oczekiwać, że ceny będą jeszcze niższe. Aby ceny były wystarczająco atrakcyjne, producent musi postawić na pewne ustępstwa. Dobrym tego przykładem jest cieszący się ogromną popularnością Redmi 4X, który posiada naprawdę dobry procesor i świetną baterię o pojemności 4000mAh. Aby jednak koszt telefonu był mniejszy, zdecydowano się postawić na nieco gorszą obudowę, a także dość przeciętny ekran.

Mimo tych ustępstw smartfon ten wypada naprawdę dobrze, jeśli porównamy go z konkurencją. To, ile ostatecznie kosztuje smartfon uzależnione jest również od sposobu projektowania oraz produkcji. Podkreślić trzeba, że wiele dostępnych na rynku smartfonów to modele dość do siebie podobne. Tak naprawdę producenci nie decydują się zbyt często na wprowadzanie zmian, jeśli chodzi o wzornictwo. Xiaomi wypuszcza na ogół jeden model, który dostępny jest w różnych konfiguracjach. Dzięki temu każdy ma możliwość wyboru takiego telefonu, który idealnie odpowiada jego indywidualnym potrzebom.

Doskonałym przykładem jest Xiaomi Mi Mix 2S. Jeśli porównamy go z poprzednikiem, to okaże się, że ekran oraz obudowa są niemalże identyczne. Różnice dotyczą zmienionego aparatu oraz tylnego panelu. Smartfon ten nie jest modelem wodoodpornym. Tym samym producentowi udało się kolejny raz nieco zmniejszyć koszty. Telefon dostępny jest w trzech wersjach.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować