• 16 czerwca 2024

Funkcje Surface Duo, które sprawiają, że ten dwuekranowy smartfon jest tak wyjątkowy.

Kilka dni temu Microsoft ogłosił uruchomienie swojego Surface Duo. Teraz 35-minutowy film pokazuje, co czyni ten dwuekranowy smartfon tak wyjątkowym.

Microsoft dał pierwszy rzut oka na nowy składany smartfon już pod koniec 2019 roku, ale dopiero kilka dni temu rozpoczął wstępne zamawianie go w USA. W tym samym czasie firma dostarczyła również szereg danych technicznych dotyczących Surface Duo, które pozwoliły na wyciągnięcie wstępnych wniosków na temat wydajności i żywotności baterii.

W nowym filmie, oprócz megaherców i megapikseli, Microsoft pokazuje teraz kilka dodatkowych ważnych szczegółów. Panos Panay, dyrektor ds. produktów firmy Microsoft, pokazuje w tym 35-minutowym klipie, co czyni smartfon z dwoma oddzielnymi ekranami tak wyjątkowym i jakie funkcje opracował Microsoft dla tej nowej klasy urządzeń.

Surface Duo: Więcej niż tylko czysty Android z dwoma wyświetlaczami

Najważniejszą cechą Surface Duo jest wyraźnie oddzielony wyświetlacz. W związku z tym, Microsoft pomyślał o kilku specjalnych rzeczach dotyczących obsługi dwuekranowego smartphone'a w odniesieniu do tego szczegółu.

Na przykład, adaptacja Androida przez Microsoft rozpoznaje, kiedy otwierasz link z aplikacji do strony internetowej. Link nie jest wtedy po prostu otwarty w tej samej połowie wyświetlacza, ale pojawia się obok oryginalnej aplikacji. To samo dotyczy również aplikacji, które chcą rozpocząć nawigację w Google Maps.

Ponadto, tzw. grupy aplikacji umożliwiają np. gotowe kombinacje dwóch aplikacji. Grupy te są zapisywane na ekranie głównym i umożliwiają szybki dostęp do dwóch aplikacji, które często są otwierane obok siebie. Jako przykład, Panay pokazał grupę aplikacji składającą się z Instagramu i Twittera. To od użytkownika zależy, jakie aplikacje chcą łączyć.

Jak można oczekiwać od Microsoftu, firma zaplanowała również ścisłą współpracę pomiędzy Surface Duo a komputerami z systemem Windows. Film pokazuje, w jaki sposób aplikacje na smartfonie mogą być wykorzystywane również bezpośrednio w systemie Windows. Jednak firma najwyraźniej musi jeszcze popracować nad wydajnością, ponieważ prędkość aplikacji wyświetlanych na komputerze pozostawiła wiele do życzenia.

Kilka dni temu w Stanach Zjednoczonych rozpoczęły się zamówienia wstępne na Surface Duo za około 1400 dolarów. Urządzenie ma być dostępne w sklepach od 10 września 2020 roku. Firma nie ogłosiła jeszcze międzynarodowej daty uruchomienia.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować