• 26 maja 2024

Huawei Mate 20 - sztuczna inteligencja w praktyce

Huawei Mate 20

W nowoczesnych smartfonach coraz częściej pojawia się sztuczna inteligencja. Ta innowacyjna technologia najczęściej pomaga w wykonywaniu naprawdę atrakcyjnych zdjęć, można jednak na nią liczyć także wtedy, gdy chcemy wydłużyć czas pracy i zwiększyć wydajność naszego telefonu. Ciekawym przykładem może być Huawei Mate 20, w tym telefonie bowiem sztuczna inteligencja ma duży wpływ na codzienne użytkowanie.

AI – prawdziwy przełom

Dla sztucznej inteligencji charakterystyczne jest przede wszystkim to, że znakomicie uczy się ona zachowań typowych dla użytkownika. Dzięki temu jest w stanie wyręczać go wtedy, gdy konieczne jest wykonywanie zdań o różnym poziomie skomplikowania. Z inteligentnymi rozwiązaniami mamy do czynienia choćby w motoryzacji, coraz częściej bowiem mówi się już nie tylko o zaawansowanych funkcjach, które wspomagają jazdę, ale również o prototypach samochodów autonomicznych. AI z powodzeniem jest wykorzystywana także w muzyce. Huawei zorganizowała niedawno koncert „Sound of Light”. Koncert był wyjątkowy, jego uczestnicy mogli bowiem zapoznać się z dziełem autorstwa… procesora Kirin 980, który najpierw analizował światło zorzy polarnej, a następnie wyrażał je za pomocą dźwięku.

Huawei i kierunek, w którym podążają inteligentne smartfony

Wspomnienie Huawei nie jest przypadkowe. To jedna z pierwszych firm, które zdecydowały się na wprowadzenie sztucznej inteligencji do produkowanych przez siebie telefonów. Procesor Kirin 980 okazał się więc nie tylko prawdziwym przełomem, ale także swego rodzaju powiewem świeżości na mobilnym rynku.

Sztuczna inteligencja w smartfonach

Pozwala on na obsługę o jedną trzecią więcej aplikacji, a jednocześnie zużywa znacznie mniej energii. Dziś AI najczęściej dostrzegamy korzystając z aparatów fotograficznych. Smartfony nie tylko rozpoznają, w jakiej scenerii się znajdują, ale również potrafią dopasować do niej swoje ustawienia. Problemem nie jest nawet wybór odpowiedniej ogniskowej obiektywu! Trójwymiarowy pomiar głębi obrazu pozwala także na zastosowanie w praktyce efektu rozmytego tła.

Huawei Mate 20 – AI w praktyce

Huawei Mate 20 to telefon zwracający na siebie naszą uwagę z przynajmniej kilku powodów. Ma ekran liczący sobie 6,5 cala, 4 GB pamięci RAM, a przede wszystkim – wspominany już wielokrotnie procesor Kirin 980. To, w związku z takim wyposażeniem, jeden z najbardziej zaawansowanych telefonów komórkowych, z jakimi możemy obecnie spotkać się na rynku. Sztuczna inteligencja działa tu zresztą począwszy od pierwszego uruchomienia. Solidny procesor gwarantuje, że każde zlecone mu zadanie będzie przetwarzane przez zaledwie ułamek sekundy, korzystanie z telefonu jest więc bardzo przyjemne.

Możemy swobodnie przełączać się między aplikacjami, a nawet korzystać z funkcji dzielonego ekranu. Także gry na tym telefonie mogą imponować, działają bowiem na maksymalnych detalach. Sztucznej inteligencji pomaga także wykorzystywana w tym telefonie bateria o pojemności 4000 mAh. Można na nią liczyć nawet mając świadomość, że czeka nas dzień, w którym telefon będzie wykorzystywany szczególnie intensywnie.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Recenzja OPPO Reno 4 Pro

OPPO Reno 4 Pro to pre-flagowiec od OPPO. W dużym uproszczeniu, smartfon ten jest nieco ulepszoną wersją OPPO...

Recenzja Samsunga Galaxy M52

Psychologia konsumenta jest taka, że chce on widzieć w smartfonie każdą możliwą funkcję, ale jednocześnie...

Motorola One 5G Recenzja

Motorola G 5G Plus wywarła na nas dobre wrażenie już w lipcu, kiedy ruszyła w Europie, a teraz wróciła do państw...