• 26 maja 2024

IOS 11.3.1 naprawia problem z niedziałającym dotykiem w iPhone 8

Ostatnio po premierze nowej wersji IOS 11.3 w Sieci zawrzało, gdyż okazało się, że po tej aktualizacji iPhone’y 8, których ekrany wymienianie były na nieoryginalne w nieautoryzowanych serwisach przestały reagować na dotyk.

Aktualizacja iOS do wersji 11.3.1 rozwiązuje ten problem

Gdy pojawił się problem z dotykiem przy okazji premiery poprzedniej wersji systemu nikt nie wiedział, czy to przypadek, czy może znowu Apple planowało w ten sposób przeciwdziałać używaniu podrobionych podzespołów? Biorąc pod uwagę wcześniejsze wydarzenia, skłaniać trzeba się ku tej pierwszej opcji. Zresztą nie ma to teraz znaczenia, gdyż problem został zażegnany i od 24 kwietnia, kiedy nowa wersja została wydana wszystkie iPhone’y 8 powinni działać bez zarzutu.

Co jeszcze niesie ze sobą aktualizacja?

Oprócz ogromnej ulgi dla posiadaczy iPhone’ów 8, których dotyk przestał działać, łatka o numerze 11.3.1 niesie raczej łagodne usprawnienia i nie przynosi zbyt wielu zmian w systemie. Nie dodaje żadnych nowych funkcji, a raczej skupia się na poprawkach z zakresu bezpieczeństwa.

Wraz z tą aktualizacją pojawiła się także nowa wersja macOS 10.13.4 na komputery od Apple.

Apple testuje już wersję beta iOS 11.4

Kolejna aktualizacja systemu ma być już zdecydowanie większa i nieść ze sobą więcej nowości. Jest już ona w fazie publicznego beta testowania. Pojawić się ma wsparcie dla AirPlay 2, obsługa frameworku ClassKit oraz oczekiwane przez wielu wiadomości w iCloud.

Nie ma jeszcze informacji, kiedy dokładnie pojawi się ta wersja systemu iOS, ale wiele wskazuje na to, że może się ona ukazać w ramach konferencji WWDC 2018, która odbędzie się już niebawem, bo w dniach 4-8 czerwca.

Wszystkim, którym spadł z serca kamień, że Apple pozbyło się błędu z aktualizacji 11.3, który powodował problemy z dotykiem zalecamy, jak najszybsze ściągnięcie łatki 11.3.1 i żeby w przyszłości, gdy będą mieli problemy z ekranem, zajrzeli do nas – my używamy tylko oryginalnych podzespołów, więc nie spotkają Cię takie przeszkody.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować