• 16 czerwca 2024

Jak działa aplikacja Znajdź mój iPhone? I jak można ją wyłączyć?

Posiadacze smartfonów są narażeni na wiele zagrożeń. Cyberataki i hacki nie zawsze są jedynym niebezpieczeństwem. Czasem można paść ofiarą oszustwa lub rozproszyć się czymś innym. Funkcja Znajdź mój iPhone jest rozwiązaniem takich sytuacji.

To narzędzie jest przydatne we wszystkich sytuacjach, w których nie możesz lub nie chcesz zlokalizować swojego urządzenia. Funkcja ta jest przydatna w przypadku kradzieży lub zgubienia. Zasady korzystania z aplikacji nie są tak jasne, jak mogłoby się wydawać. Dowiedz się, jak włączyć funkcję Locate My iPhone i jak w pełni wykorzystać tę opcję.

Jak mogę znaleźć swojego iPhone'a?

Głównym celem tytułowej aplikacji, jest pokazanie Ci, gdzie znajduje się Twój sprzęt. Możesz śledzić lokalizację tych urządzeń:

 • iPhone,
 • iPad,
 • Apple Watch
 • iPod touch
 • Mac,
 • AirPods,
 • Słuchawki Beats.

Jednak narzędzie Find my iPhone wciąż może zrobić więcej niż tylko umieścić pinezkę na mapie Google. Opcją jest zdalne zablokowanie urządzenia. Pozwala to na odstraszenie złodziei lub nieuczciwych znalazców. Ponieważ smartfon przechowuje wiele wrażliwych danych, jest to kluczowe. Dzięki założeniu blokady dostęp do korespondencji i bankowości internetowej będzie niemożliwy.

Czasami ustalenie lokalizacji okazuje się niewystarczające. Telefon nie jest widoczny po dotarciu do danego miejsca. Dobrym pomysłem dla osób poszukujących w trudno dostępnych miejscach jest odtworzenie sygnału dźwiękowego. Pomoże Ci to znaleźć drogę przez gęste krzaki i inne przeszkody. Jest to również przydatne, jeśli padniesz ofiarą kradzieży. Dzięki głośnemu telefonowi można sprawić, że złodziej zostanie zauważony.

Jak włączyć funkcję Znajdź mój iPhone?

Zanim stracisz dostęp, musisz aktywować tę funkcję. Dzięki tym instrukcjom będziesz mógł śledzić lokalizację swojego iPhone'a.

 1. Otwórz Ustawienia i stuknij w swoje imię na górze. Wykonaj kroki, jeśli zostaniesz poproszony o zalogowanie się do Apple ID.
 2. Wybierz " Szukaj"
 3. Aktywuj funkcję " Zlokalizuj mój iPhone".

Możesz również użyć komputera, aby sprawdzić lokalizację urządzenia. Aby to zrobić, zaloguj się tutaj. Po wyświetleniu mapy możesz zobaczyć dokładną lokalizację swojego urządzenia.

Jak wyłączyć funkcję Znajdź mój iPhone?

W celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników stworzono tytułową funkcję. Mogłoby się wydawać, że taka opcja powinna być zawsze włączona. Możliwe jest określenie okoliczności, w których Find My iPhone nie powinien być aktywowany. Jak wyłączyć tę funkcję z telefonu? I kiedy powinienem to zrobić?

Wyczyść swoje ustawienia, jeśli zamierzasz sprzedać swój smartfon. Wyczyszczenie ustawień uniemożliwi nowym użytkownikom dostęp do Twoich danych i pozwoli Ci korzystać z urządzenia tak, jak chcesz. Aplikacja Znajdź mój iPhone musi być wyłączona. Może ona powodować problemy dla następnego właściciela, jeśli nie zostanie wyłączona. Wykonaj następujące kroki, aby to zrobić:

 1. Otwórz Ustawienia.
 2. Przejdź do sekcji Ogólne.
 3. Wybierz opcję "Przenieś zawartość" lub "Zresetuj".
 4. Stuknij w "Wymaż ustawienia zawartości i ustawienia".

Spowoduje to przywrócenie konfiguracji fabrycznej, wyłączenie usługi Find My Phone oraz odłączenie sprzętu od usługi iCloud.

Co zrobić, gdy system poprosi o podanie Apple ID?

Być może nie jesteś sprzedawcą, ale kupującym. Teraz jest w stanie zlokalizować smartfon. Niestety, nie wystarczy to do wyłączenia tytułowej aplikacji. Konieczne jest użycie Apple ID. Trzeba natychmiast skontaktować się ze sprzedającym, aby poprosić go o podjęcie niezbędnych działań. Warto sprawdzić stan blokady aktywacyjnej przed zakupem używanego sprzętu.

Jak złodziej może wyłączyć mojego iPhone'a?

Urządzenia pracujące pod kontrolą systemu iOS 7 i nowszych zostały zabezpieczone przed taką ewentualnością. Blokada Find My iPhone może zostać aktywowana poprzez włączenie jej. Ma ona na celu uniemożliwienie innym użytkownikom korzystania ze skradzionego lub zgubionego sprzętu. Aby wyłączyć zabezpieczenie, należy się zalogować i stworzyć hasło Apple ID.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować