• 15 kwietnia 2024

Jak przejść z Androida na iOS?

Po długim namyśle zdecydowałeś, że chcesz się przesiąść z Androida na iOS. Smartfony Samsunga, Huawei i LG odchodzą do lamusa. iPhone będzie Twoim najważniejszym urządzeniem. Rozumiemy, że taka zmiana może być na początku szokiem, dlatego przedstawiliśmy kilka wskazówek, które pomogą Ci przygotować się do przygody z Apple.

Czy rozważasz przejście z Androida na iOS

W takiej sytuacji kluczowa jest możliwość przeniesienia danych z jednego systemu na drugi. Dotyczy to zdjęć, kontaktów, aplikacji i tak dalej. Jest to możliwe i pisaliśmy o tym w naszym poradniku dotyczącym przenoszenia danych z Androida na iOS. Są tam wszystkie ważne informacje na ten temat.

Apple ID

Możecie być pewni, że cały proces zakładania nowego iPhone 'a był bardzo prosty. Proces rejestracji odbywa się w języku polskim i jest intuicyjny. Każdy powinien sobie z nim poradzić. Co to jest Apple ID? W tym poście omówimy wszystko, co powinniście wiedzieć. Znajdziecie tam również informacje o tym, jak założyć to konto bez numeru karty płatniczej. Znajdziecie tam również inne przydatne informacje.

Bezpieczeństwo to pierwsza rzecz, którą należy wziąć pod uwagę.

Smartfony nie są już tylko telefonami, które mogą wysyłać i odbierać wiadomości tekstowe czy wykonywać połączenia. Są teraz naszym małym centrum dowodzenia, z dostępem do Internetu i skrzynki mailowej, bankowości internetowej i wielu innych aplikacji. Korzystamy z wrażliwych danych, takich jak numery kart płatniczych. Najnowsze modele zawierają dodatkowe zabezpieczenia. Należy do nich TouchID, czyli czytnik linii papilarnych, a także rozpoznawanie twarzy, czyli Face ID. Są to przydatne narzędzia, z których można korzystać na co dzień. Dzięki nim nasz iPhone jest chroniony.

Prywatność to ważna kwestia.

Choć wiesz już, jak chronić swoje dane i urządzenie, prywatność jest równie ważną kwestią. W ustawieniach prywatności można przejrzeć uprawnienia i dostępy, które przyznaliśmy konkretnym modułom i aplikacjom. Dotyczy to dostępu do kamery, dostępu do mikrofonu oraz informacji o lokalizacji. Możesz wybrać uprawnienia, które chcesz przyznać.

Płać iPhone'em, a nie portfelem

Znane są Wam płatności Apple Pay? Od ponad roku jest ona dostępna również w naszym kraju. Funkcjonalność polega na tym, że za pomocą naszego iPhone 'a możemy płacić zbliżeniowo. Apple Pay może być również wykorzystywane do dokonywania zakupów internetowych. Jest to wygodny sposób na płacenie. O tym jak go skonfigurować i które banki go obsługują dowiecie się w naszym poradniku.

Pobierz najważniejsze aplikacje

Czym był iPhone, który nie miał zainstalowanych żadnych przydatnych aplikacji? Najlepiej nie pobierać ulubionych aplikacji, ale możesz przeglądać AppStore, aby znaleźć przydatne programy, które polecili inni użytkownicy.

Face ID

Technologia Face ID firmy Apple to biometryczny system uwierzytelniania, który umożliwia rozpoznawanie twarzy. Funkcję tę posiadają najnowsze modele iPhone 'ów. Pozwala ona na odblokowanie smartfona, autoryzację zakupów Apple Pay oraz logowanie się do określonych usług poprzez zeskanowanie obrazu twarzy. Wystarczy umieścić iPhone'a przed sobą w odległości ok. 25-50 cm, a zostanie on odblokowany.

Zautomatyzowana konfiguracja iPhone'a

Zaskoczeniem dla użytkowników Androida może być fakt, że iPhone'y potrafią się skonfigurować automatycznie. Wymagane jest jedynie potwierdzenie pewnych informacji. Przejście ze starszego modelu iPhone 'a jest możliwe dzięki zbliżeniu obu urządzeń do siebie i skorzystaniu z opcji szybkiego startu. Reszta zostanie wykonana automatycznie. Wszystkie informacje, w tym hasła, zapisane sieci WiFi i dane do logowania, zostaną przeniesione.

Rozpoznawanie VoiceOver ułatwia dostęp

VoiceOver, czytnik ekranu, który wykorzystuje gesty i pozwala osobom niewidomym i niedowidzącym korzystać z iPhone'a, nosi nazwę VoiceOver. VoiceOver potrafi czytać na głos zawartość ekranu DeepL. Może poinformować o stanie baterii, o tym, kto dzwoni i z jakiej aplikacji korzystasz. Może także odczytywać pełne opisy zdjęć, aplikacji i stron internetowych. Szybkość i ton głosu można dostosować do swoich potrzeb.

Kompatybilność iPhone'a z innymi urządzeniami Apple

Dość często zdarza się, że użytkownicy przesiadają się ze smartfona z systemem Android na iPhone'a. Następnie decydują się na zakup innych urządzeń Apple, takich jak MacBook, iMac, iPad, AirPods, Apple Watch, AirPods. Dobra wiadomość jest taka, że można wybrać różne urządzenia tej samej marki, co zapewni kompatybilność i wyjątkową funkcjonalność. Wielokierunkowa komunikacja jest możliwa ze wszystkimi sprzętami Apple. Możesz wysyłać wiadomości SMS z komputera lub odtwarzać muzykę jednocześnie na iPhonie i iPadzie.

Unikalna, prosta i ekonomiczna konstrukcja

Osoby, które przesiadają się z Androida na iOS, często doceniają to, jak prosty i wyjątkowy jest interfejs i design iPhone'ów. Jest on prosty i intuicyjny, dlatego ludzie go uwielbiają. Nie ma dziesiątek niepotrzebnych aplikacji i funkcji, które zagracają smartfon . Wszystko jest jasne, co wyjaśnia, dlaczego iPhony są kochane zarówno przez młodych, jak i starszych.

Te proste wskazówki pomogą Ci postawić pierwsze kroki w świecie urządzeń Apple.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować