• 15 lipca 2024

Jak przywrócić brakujące kontakty w systemie Android

logo androida

​Utrata kontaktów może być stresująca. Oto jak odzyskać je z powrotem na Androidzie.

Kiedy przechowujesz dane kontaktowe w telefonie, masz tendencję do zakładania, że będą one bezpieczne i nigdy nie znikną, ponieważ dobra zmiana polega na tym, że te numery i adresy e-mail nie są przechowywane nigdzie indziej. Tak więc, jeśli coś pójdzie nie tak i okaże się, że Twoja lista kontaktów zaginęła, może to być dość traumatyczne.

Ponieważ Android jest produktem Google, jest bardzo prawdopodobne, że twoje kontakty zostaną zarchiwizowane na jego serwerach, co pozwoli na odzyskanie cennych danych. Oto, co możesz zrobić.

Dlaczego moje kontakty z Androida zniknęły?

Może być wiele różnych powodów. Czasami jest to spowodowane usterką podczas aktualizacji Androida, podczas gdy dla innych może to być nieuczciwy app powoduje problemy. Jeśli jest to pierwsze, to poniższa poprawka powinna przywrócić rzeczy i uruchomić jeszcze raz, ale jeśli problem utrzymuje się, to może warto pracować drogę powrotną przez niedawno zainstalowanych aplikacji, aby zobaczyć, czy usunięcie jednego lub cofnięcie jego uprawnień zatrzymuje znikające kontakty.

Tak czy inaczej, będziesz chciał się upewnić, że robisz kopię zapasową swoich kontaktów, aby uniknąć powtórzenia się problemu.

Jak przywrócić swoje kontakty w Google

Zakładając, że Twoje kontakty są przechowywane w Google Contacts, musisz przejść do komputera i przejść do https://contacts.google.com/. Tutaj, tak długo jak jesteś zalogowany do swojego konta Google, zobaczysz wszystkie kontakty, które są powiązane z Twoim adresem e-mail, wraz z numerami telefonów.

Aby przywrócić swoje kontakty, kliknij na ikonę trybu logicznego w prawej górnej części ekranu, a otrzymasz do dyspozycji dwie opcje - Cofnij zmiany i Więcej ustawień. Wybierz pierwsze z nich, a pojawi się kolejne okno.

W tym miejscu będziesz mógł cofnąć swoje kontakty do momentu, w którym, miejmy nadzieję, brakujące szczegóły były obecne. Możesz wybrać spośród wielu różnych opcji, od 10 minut do maksymalnie 30 dni. Po wybraniu żądanej daty, kliknij Cofnij, aby zakończyć proces.

Teraz wróć do swojego telefonu z systemem Android, otwórz Kontakty i przesuń palcem w dół po ekranie, aby odświeżyć listę. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, Twoi zaginieni ludzie zostaną teraz przywróceni do dawnej chwały.

Jak przywrócić kopię zapasową kontaktów Google

Jeśli brakujące kontakty pochodzą sprzed określonego powyżej limitu 30 dni lub jeśli nie masz dostępu do komputera, zawsze możesz przywrócić poprzednie kopie zapasowe kontaktów na telefonie z systemem Android.

Aby to zrobić, otwórz Ustawienia i dotknij Google. Przewijaj w dół, aż znajdziesz pozycję Konfiguracja i przywracanie. Wybierz to, a następnie dotknij przycisku Przywróć kontakty.

Wszystkie poprzednie kopie zapasowe zostaną wyświetlone na liście, więc dotknij jednej z nich, a zostanie ona przywrócona na urządzeniu. Należy pamiętać, że wszelkie kontakty dodane po dacie wykonania kopii zapasowej nie pojawią się ponownie, więc przed przywróceniem starych należy zanotować wszelkie nowe kontakty.

Jak odzyskać utracone kontakty z karty SIM

W przypadku, gdy Twoje kontakty były zapisane tylko na karcie SIM, jest to bardziej problematyczne. Wszystko jednak nie jest stracone, ponieważ możesz wypróbować dedykowane aplikacje, takie jak SIM Card Recover & Manager lub droższe usługi, takie jak Android Data Recovery, które mogą próbować znaleźć i przywrócić brakujące dane. Nie ma oczywiście żadnych gwarancji, ale warto spróbować.

Dowiedz się również jak odzyskać dane z systemów Windows i MacOS.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować