• 16 czerwca 2024

Jak zdobyć Androida 11 już teraz

Android 11 public beta już jest, oczywiście pod warunkiem, że masz kompatybilne urządzenie, można go pobrać już teraz. Oto jak:

Android 11 jest teraz dostępny w publicznej wersji beta, dając użytkownikom możliwość przetestowania nadchodzącego oprogramowania Google przed pełną wersją we wrześniu.

Druga konstrukcja oprogramowania, znana jako Beta 2, jest już dostępna do pobrania. Wśród nowych funkcji zawartych w tej wersji jest nowy przycisk "Teraz odtwarzane", uproszczone media i najnowsze kontrole aplikacji oraz obsługa audio w natywnym rejestratorze ekranu. 

Oto jak zainstalować betę dla siebie, pod warunkiem, że posiadasz kompatybilne urządzenie. 

Które telefony mogą mieć Androida 11?

Jak w przypadku każdej rozwojowej budowy Androida, istnieją warunki wstępne, aby móc uzyskać dostęp do bety w pierwszej kolejności. Obecnie jest on ograniczony do własnych urządzeń Pixel Google, ale więcej telefonów od innych producentów może dołączyć do listy wkrótce.

Jest to pierwsze duże wydanie dla systemu Android, które wyklucza oryginalne smartfony Pixel i Pixel XL, podczas gdy Pixel 3a i Pixel 3a XL średniego zasięgu zostały dodane do składu. Pełna lista kompatybilnych urządzeń znajduje się poniżej:

  • Pixel 2
  • Pixel 2 XL
  • Piksel 3
  • Pixel 3 XL
  • Pixel 3a
  • Pixel 3a XL
  • Piksel 4
  • Pixel 4 XL

Jak pobrać Androida 11

Jeśli masz kompatybilne urządzenie, musisz wskoczyć na stronę rejestracji Google Android Beta.

Gdy już tam będziesz, upewnij się, że jesteś zalogowany na konto Google, którego chcesz użyć w tej becie (możesz zamienić się kontami za pomocą ikony w prawym górnym rogu strony), a następnie kliknij/kliknij przycisk "zobacz swoje kwalifikujące się urządzenia" w niebieskim banerze w górnej części strony.

Zostaniesz przesunięty w dół strony, gdzie powinieneś zobaczyć obraz swoich kompatybilnych urządzeń. Pod telefonem, którego chcesz użyć, kliknij/otknij '+ Opt in'.

Użytkownik zostanie poinformowany o warunkach dostępu do publicznej wersji beta wraz z ostrzeżeniem o nieodłącznej niestabilności konstrukcji beta oraz o tym, że Google nie ponosi żadnej odpowiedzialności w przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów.

Oprócz wyrażenia zgody na warunki wersji beta, która jest obowiązkowa, masz również możliwość zapisania się na aktualizacje samego programu i otrzymywania aktualizacji zorientowanych na dewelopera, jeśli są one interesujące.

Zaznacz odpowiednie pola wyboru i na koniec kliknij/otknij 'Dołącz do bety' (niektóre osoby otrzymują w tym momencie wiadomość 'nie mogły się zapisać' - jednym z rozwiązań jest zaznaczenie wszystkich trzech pól wyboru i po prostu wypisanie się z subskrypcji newsletterów).

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, zobaczysz wiadomość na ekranie "urządzenie zapisało się" z instrukcjami do pobrania wersji beta systemu Android 11.

Na urządzeniu pojawi się nowe powiadomienie z prośbą o pobranie wersji beta lub można to sprawdzić, wybierając kolejno opcje Ustawienia > System > Zaawansowane > Aktualizacja systemu.

Jeśli na początku nic się nie pojawi, trzeba po prostu być cierpliwym - wersja beta powinna być dostępna do pobrania na urządzeniu nie dłużej niż 24 godziny po zapisaniu się do programu beta.

Czy to jest ostateczna wersja Androida 11?

Nie, daleko od niej. Druga wersja Publicznej Bety Androida 11 jest już dostępna, ale od ostatecznej wersji, której spodziewamy się we wrześniu, będzie znacznie bardziej stabilna niż budowa, którą można pobrać teraz. 

W rzeczywistości, jednym z głównych powodów, dla których Google wydaje publiczną wersję beta, jest to, że użytkownicy mogą testować oprogramowanie i rozwiązywać wszelkie problemy przed oficjalnym wydaniem. 

W związku z tym nie zaleca się pobierania go na swój główny telefon, chyba że jesteś zadowolony z możliwych problemów, w tym zepsutej funkcjonalności.

Chcesz wiedzieć, co to wydanie wnosi do stołu? Sprawdź naszą pełną wersję beta Androida 11 w trybie hands-on.

 

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować