• 15 lipca 2024

Jaki telefon komórkowy na dwie karty SIM?

Dual sim

Jeszcze kilka lat temu telefon komórkowy na dwie karty SIM posiadał klasyczną obudowę z fizycznymi przyciskami. Aktualnie, gdy słyszmy DUAL Sim to przychodzą nam na myśl najnowsze smartfony. Nikogo to nie powinno dziwić, gdyż takie rozwiązanie jest bardzo korzystne. Możemy na jednym urządzeniu połączyć numer prywatny oraz służbowy.

Oczywiście na rynku nadal są urządzenia, które mają klasyczną formę i obsługują dwie karty SIM. Stanowią one coraz mniejszy procent wśród urządzeń mobilnych. Obecnie, gdy szukamy telefonu z dual SIM zwracamy uwagę na to czy slot jest hybrydowy. Warto także sprawdzić czy posiada moduł LTE.

Tryby Dual SIM

Kilka lat temu mieliśmy tylko jedną technologię w zakresie Dual Sim a więc tryb pasywny. Pozwalał na umieszczenie dwóch kart, ale numer tylko jeden był aktywny. Zdecydowanie praktyczniejszym rozwiązaniem jest Dual SIM Standby, który pozwala, by obie karty były w trybie gotowości zalogowane do sieci. W każdej chwili można dodzwonić się na jeden z numerów. Gdy jednak trwa rozmowa na jednym z numerów to drugi nie będzie dostępny. Najpraktyczniejsze rozwiązanie to Dual Sim w trybie aktywnym. W takim przypadku oba numery są zawsze aktywne. Taka opcja jest jednak możliwa tylko, gdy urządzenie ma wbudowane dwie anteny i raczej ta opcja dotyczy urządzeń z najwyższej półki. Taki dual SIM w rozsądnej cenie proponowany jest jedynie w urządzeniu Honor 8. Ciekawym produktem może być także Samsung Galaxy J7 z roku 2017. Opcją z wyższej półki z aktywnym Dual SIM będzie Samsung Galaxy S9.

Co to jest hybrydowy Dual SIM?

W takim przypadku w urządzeniu mamy dwa sloty, na kartę Sim i kartę microSD. Ten drugi slot ma charakter wymienny. To użytkownik będzie decydował czy potrzebuje w danej chwili karty pamięci czy drugi numer telefonu. Często stosowana jest taka praktyka między innymi w urządzeniach Huawei albo Xiaomi. Nie brakuje jednak urządzeń, które mają trzy sloty a więc na kartę pamięci i dwie karty SIM. Takie opcje stosuje Samsung.

hybrydowy Dual SIM

Klasyczne telefony komórkowe z Dual SIM

Pierwsze telefony z Dual SIM miały charakter klasycznych urządzeń z klawiszami. Obecnie jest sporo takich urządzeń. Pośród nich między innymi legendarna Nokia 3310 przygotowana w zupełnie nowej odsłonie. To urządzenie kosztuje około 250 złotych. Również pod marką Nokia sprzedawane są inne tanie urządzenia na dwie karty jak Nokia 230 czy 216, która kosztuje jedynie około 150 zł. Wśród klasycznych telefonów z DUAL Sim znajdują się także takie, które mają specjalną wzmocnioną konstrukcję. Między innymi urządzenia myPhone Hammer. To urządzenie, które ma silną konstrukcję, spełnia wymagające normy, gdy chodzi o zalanie wodą czy zabrudzenie kurzem.

Smartfony z Dual SIM

Z miesiąca na miesiąc mamy także coraz więcej smartfonów, które otrzymują Dual SIM, I nie muszą być to drogie urządzenia. Najtańsze smartfony znajdziemy już za około 200-300 złotych. Jeśli ktoś chce znaleźć mocną specyfikację bez problemu znajdzie także urządzenia z Dual SIM na dobrym poziomie, które pozwolą na wydajną pracę i zaawansowane funkcje praktyczne.   

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować