• 4 grudnia 2023

Ładowanie iPhone'a za pomocą nieoryginalnego zasilacza nie jest najlepszym pomysłem

Sprzęt Apple nie jest najdroższy. Produkty Apple to produkt klasy premium. Ta amerykańska firma jest bardzo dumna ze swoich produktów. Nic dziwnego, że akcesoria z logo nadgryzionego jabłka potrafią czasem odstraszyć ceną. W końcu ładowarka czy kabel w sklepie Apple będzie kosztował 100 zł lub więcej. Jednak zamiennik na AliExpress można znaleźć już za kilka dolarów. Wydaje się, że jest to spora oszczędność.

Istnieją znaczne, choć często złudne, oszczędności

Choć 100 złotych to sporo więcej niż kosztuje zakup takiego akcesorium jak ładowarka, to i tak jest to spora oszczędność. Jest to oszczędność pozorna. Używając chińskiej podróbki zasilacza nasz iPhone jest narażony na poważne uszkodzenia. Nawet najtańsze zamienniki są najeżone błędami konstrukcyjnymi wynikającymi z niechlujnej produkcji, która stawia na "jak najwięcej, w jak najkrótszym czasie".

Co może pójść nie tak?

Istnieje wiele raportów online, które twierdzą, że fałszywe ładowarki powodują poważne oparzenia i wstrząsy elektryczne, powodując ich telefony dosłownie zacząć palić. Nie trzeba dodawać, że jeśli Twój iPhone zostanie uszkodzony przez nieoryginalne akcesoria, to gwarancja zostanie unieważniona. Ładowarka nie była najbardziej opłacalną inwestycją. Nawet jeśli dodamy do naszego smartfona ubezpieczenie, to pieniądze nie zostaną wypłacone, bo ubezpieczyciel obciąży za ten stan rzeczy nas i producenta ładowarki. To może utrudnić dochodzenie roszczeń z tego tytułu.

Używaj tylko certyfikowanych akcesoriów

Jeśli cena adaptera jest zbyt duża, istnieją certyfikowane adaptery zasilania innych firm, które są tańsze. Nie ma na nich logo Apple, ale zostały przetestowane i otrzymały certyfikat bezpieczeństwa dla Twojego telefonu. Gdy podłączysz nowy kabel do ładowania iPhone'ów starszych niż iPhone 5, pojawi się komunikat informujący, czy ładowarka jest certyfikowana. Jeśli nie masz pewności, możesz poprosić sprzedawcę/serwis o sprawdzenie, czy posiadana ładowarka ma certyfikat. Jeśli okaże się, że nie jest, możesz zanieść ją do sprzedawcy lub serwisu, a oni odeślą ją do utylizacji.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować