• 16 czerwca 2024

Nadchodzi nowy MacBook Pro z ekranem 14 cali i nową klawiaturą?

Jakiś czas temu Apple dokonało kolejnej rejestracji nowego urządzenia w Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej. Jest to zupełnie nowy model MacBooka Pro. Znaki na niebie i ziemi wskazują, że gigant z Cupertino jest w trakcie przygotowywania nowego modelu MacBooka Pro, który miałby posiadać ekran o przekątnej 13 lub 14 cali.

Trzy nowe urządzenia na horyzoncie?

Niedawno do Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej wpłynęły trzy wnioski z prośbą o zarejestrowanie nowych produktów. Nadawcą wniosków jest firma Apple. Wśród wniosków znajdziemy tam trzy urządzenia: Mac Pro przeznaczony do szaf rackowych, Apple TV z systemem tvOS 13. Trzecim sprzętem jest wspomniany wcześniej MacBook Pro – jest to model o roboczej nazwie A2289, który działa na systemie macOS 10.15.

MacBook Pro 2020

W zasadzie poza tą krótką wzmianką nie wiemy nic więcej na temat nowego laptopa od Apple. Jednak najbardziej prawdopodobnym wariantem wydaje się być, że mamy do czynienia z nową, mniejszą wersją MacBooka Pro.

Przenośny komputer ma być mniejszym i bardziej kompaktowym wariantem zeszłorocznego MacBooka Pro z ekranem o przekątnej 16 cali. Urządzenie miałoby posiadać cienkie ramki wokół wyświetlacza, które pozwoliłyby umieścić 14-calowy ekran w obudowie, która do tej pory mieściła 13 calowe modele. Oprócz tego na stanie znaleźć się ma klawiatura nożycowa, które jest mniej awaryjna od tej motylkowej. Z ramkami podobny zabieg został wykorzystany przy projektowaniu wyżej wspomnianego MacBooka Pro 16 cali. Dzięki cienkim ramkom, w obudowie wielkości MacBooków 15-calowych, zmieścił się większy model.

Jeżeli te przypuszczenia się sprawdzą to może nam się szykować naprawdę spory hit sprzedaży. Mielibyśmy do czynienia z laptopem, który jest mobilny, oferuje sporą powierzchnię roboczą, dzięki niemałemu wyświetlaczowi, a do tego jest bardzo wydajny i poradzi sobie z wieloma, wymagającymi procesami. Byłby to więc sprzęt idealny dla profesjonalistów, którzy często pracują w podróży.

Na potwierdzenie tych plotek przypomnimy, że już w listopadzie serwis DigiTimes informował, że Apple chce wrócić do klawiatury w technologii nożycowej. Wspominano wtedy, że Apple planuje w pierwszej połowie roku wypuścić na rynek mniejszego MacBooka Pro, który posiadał będzie właśnie takie klawisze. Premiera ta ma się połączyć z coraz bardziej prawdopodobną premierą iPhone’a SE 2 lub z corocznym, czerwcowym WWDC 2020, który jest konferencją organizowaną przez firmę Apple.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować