• 15 lipca 2024

Najczęściej występujące usterki: iPhone 11, iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max

Rodzina smartfonów oznaczona numerem 11 została wydana w 2019 roku. Choć trudno w tym przypadku mówić o spektakularnej rewolucji, kilka obszarów doczekało się znaczących zmian. Apple wielokrotnie zaznaczało, że jedną z priorytetowych kwestii stanowiło usprawnienie aparatu. Bez wątpienia udało się osiągnąć zamierzony efekt. Podstawowy model został wyposażony w 2 obiektywy, natomiast bardziej zaawansowane wersje posiadają aż 3 obiektywy. Najważniejszą innowacją zdaje się być wprowadzenie trybu nocnego, który umożliwia robienie szczegółowych i wyraźnych zdjęć przy kiepskim świetle. W przypadku fotografii wykonywanych przy dobrych warunkach oświetleniowych również można dostrzec skok jakościowy.

Apple nie kryło też swojej dumy w związku z poprawieniem możliwości ogniwa. Wedle relacji bateria miała wytrzymywać nawet o godzinę dłużej niż w przypadku poprzednika. W tym wymiarze trudno mówić o chwycie marketingowym i obietnicach bez pokrycia. Użytkownicy „jedenastek” faktycznie chwalą sobie dłuższy czas pracy.

Ważną zmianą stało się również zaprezentowanie nowego nazewnictwa, które utrzymało się w ofercie na dłużej. Wcześniejsze modele sygnowane literą „S” bądź „R” odeszły do lamusa. Od 2019 roku w asortymencie zagościły warianty „Pro”. Utrwalone zostało też oznaczenie „Max” nadawane urządzeniom o powiększonych gabarytach.

Poza tym premierowe wydania zostały zwyczajowo zmodernizowane w fundamentalnych obszarach. Pojawił się nowy procesor, który bił rekordy wydajności w chwili debiutu na rynku technologii. Wedle zapewnień Face ID działa jeszcze sprawniej niż wcześniej. Ponadto urządzenia uzyskały wyższy standard wodoodporności.

iPhone’y z serii 11 to kolejne solidne pozycje w ofercie Apple. Miłośnicy nowych technologii i gadżeciarze z pewnością wymienili je na nowszy model już po upływie roku. Nie ma jednak wyraźnych powodów, by tak szybko decydować się na zakup nowszej odsłony. „Jedenastka” z powodzeniem zaspokoi potrzeby większości użytkowników nawet przez kilka lat. Przeszkodą mogą okazać się jedynie przypadki losowe w postaci uszkodzeń i awarii.

Jakie problemy najczęściej występują w modelach iPhone 11, iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max?

Smartfony produkowane przez Apple nie mają w zwyczaju psuć się samoistnie. Zazwyczaj trzeba im w tym nieco dopomóc. Można wyróżnić kilka obszarów, w których najczęściej pojawiają się usterki. Poznaj najsłabsze punkty iPhone 11.

Zbita szybka iPhone 11

Upadki, stuknięcia i uderzenia bez wątpienia są najczęstszą przyczyną awarii. Wszelkie kolizje zazwyczaj kończą się stłuczeniem szkła pokrywającego przedni panel urządzenia. W tym przypadku skala uszkodzeń bywa bardzo zróżnicowana. Czasem pojawia się jedynie mała „pajęczynka” w narożniku ekranu. Z pozoru mogłoby się wydawać, że to tylko defekt estetyczny. Nie należy jednak bagatelizować takich usterek. Nawet drobne skazy zaburzają wytrzymałość całej bryły. W rezultacie problem może się pogłębić. Zalecana jest wymiana szybki iPhone 11.

Jeżeli będziesz mieć mniej szczęścia, konsekwencje zderzenia okażą się poważniejsze. Wówczas zbita szybka pociąga za sobą uszkodzenie wyświetlacza iPhone 11. W tej sytuacji nie ma już mowy o korzystaniu z urządzenia pomimo wystąpienia usterki. Wymiana wyświetlacza iPhone 11 staje się konieczna. Najlepiej zająć się tym jak najszybciej.

Niska kondycja baterii iPhone 11

Trzeba mieć świadomość, że wszystkie komponenty stopniowo zużywają się wraz z użytkowaniem smartfona. W przypadku baterii zachodzące zmiany są trudne do przeoczenia. Maksymalna pojemność ogniwa ulega stopniowemu zmniejszeniu. Proces ten może przebiegać w różnym tempie, w zależności od tego w jaki sposób używasz urządzenia. Istnieje szereg sposobów pozwalających na ograniczenie zużycia akumulatora. Nie można jednak całkowicie zahamować tego cyklu.

Aktualną kondycję baterii możesz monitorować z poziomu ustawień. Gdy wskazywana wartość zbliży się do 80% albo spadnie jeszcze niżej, trudno będzie korzystać ze smartfona od rana do wieczora bez dodatkowego ładowania w ciągu dnia. Wymiana baterii iPhone 11 umożliwia szybkie rozwiązanie problemu. Dzięki temu wyraźnie wydłużysz czas pracy przy pełnym naładowaniu.

Problemy z baterią iPhone 11 nie dotyczą wyłącznie stopniowego zmniejszenia pojemności. Czasem pojawiają się komplikacje znacznie cięższego kalibru, np. trudności z ładowaniem albo uruchomieniem urządzenia. W skrajnych przypadkach akumulator zaczyna pęcznieć, co może doprowadzić do uszkodzenia innych podzespołów. Wówczas nie należy zwlekać z interwencją. Konieczna jest szybka wymiana baterii iPhone 11.

Rozbita tylna klapka iPhone 11

Premiera iPhone X zapoczątkowała nową linię stylistyczną. Od tamtej pory szklana tafla zdobi tylny panel nowych smartfonów Apple. Ceną za efektowny wygląd jest krucha konstrukcja. W związku z tym konsekwencje kolizji mogą nie skończyć się na stłuczeniu wyświetlacza. Czasem skutki widać też po drugiej stronie, a wtedy przyda się wymiana tylnej klapki iPhone 11.

Uszkodzenie złącza ładowania iPhone 11

Nie wszystkie trudności z ładowaniem smartfona są wywołane przez akumulator. Czasem winowajcą jest złącze ładowania. Usterki w tym zakresie zazwyczaj wynikają z nieostrożnego używania przewodu, co prowadzi do uszkodzenia gniazda. Niezależnie od przyczyny, objawy zazwyczaj bywają podobne. Ładowanie jest przerywane, a czasem w ogóle nie może się rozpocząć. Do przywrócenia pełnej sprawności urządzenia wymagana jest wymiana złącza ładowania iPhone 11.

Awaria głośnika rozmów iPhone 11

Nawet jeśli na co dzień polega się głównie na wiadomościach tekstowych, warto od czasu do czasu zadzwonić, by przedyskutować jakąś sprawę. Dzięki temu można uniknąć nieporozumień i niedopowiedzeń. Kłopot pojawia się, gdy w międzyczasie doszło do uszkodzenia głośnika rozmów iPhone 11. Mogło to być spowodowane oddziaływaniem czynników zewnętrznych, uszkodzeniem mechanicznym albo po prostu długotrwałą eksploatacją. Wymiana głośnika rozmów iPhone 11 stanowi niezawodne rozwiązanie problemu.

Problem z mikrofonem iPhone 11

Rejestrowanie dźwięku odgrywa kluczową rolę w kilku obszarach. Przede wszystkim nie da się bez niego obejść podczas połączeń telefonicznych. Poza tym mikrofon jest potrzebny do nagrywania wiadomości głosowych, a także różnych aplikacji. Dla niektórych użytkowników awaria tego elementu może stanowić poważne utrudnienie. W związku z tym zalecana jest wymiana mikrofonu iPhone 11.

Uszkodzenie tylnego aparatu iPhone 11

Dla wielu użytkowników aparat fotograficzny jest jednym z kluczowych narzędzi smartfona. Na zdjęciu możesz uchwycić nie tylko estetyczny widok, ale też ważne informacje. To ułatwia komunikację z innymi użytkownikami, a także zbieranie danych na własny użytek. W związku z tym awaria aparatu fotograficznego może okazać się bardzo uciążliwa.

Do usterki dochodzi poprzez uszkodzenie mechaniczne, zużycie podzespołów albo oddziaływanie czynników zewnętrznych takich jak pył czy woda. W wyniku uszkodzenia pojawiają się niedoskonałości albo trudności z używaniem różnych trybów. Może też dojść do obniżenia jakości wykonywanych zdjęć. W takich sytuacjach receptą jest wymiana tylnego aparatu iPhone 11.

Awaria Face ID iPhone 11

System rozpoznawania twarzy to przede wszystkim podstawowa metoda odblokowania nowych modeli smartfonów z oferty Apple. Poza tym funkcja świetnie się sprawdza przy potwierdzaniu tożsamości. Wszelkie niedogodności w tym zakresie mogą wyraźnie obniżyć komfort użytkowania urządzenia. Rozwiązaniem na problemy jest naprawa Face ID iPhone 11.

Zalanie iPhone 11

Teoretycznie smartfony Apple już od kilku lat mają wodoszczelną konstrukcję, która została potwierdzona certyfikatem. W praktyce bywa z tym różnie. Czasem do smartfona przedostanie się woda, choć nie powinno do tego dojść. Na domiar złego trudno przekonać producenta do wzięcia odpowiedzialności za takie zdarzenie.

W przypadku zalania cieczą czas jest na wagę złota. Płyn znajdujący się we wnętrzu urządzenia może doprowadzić do uszkodzenia najważniejszych podzespołów. W związku z tym należy czym prędzej wykonać czyszczenie po zalaniu iPhone 11.

Co zrobić w razie wystąpienia problemów?

Jeżeli Twój iPhone został uszkodzony, nie podejmuj prób naprawy na własną rękę. Do przywrócenia sprawności urządzenia potrzebne jest doświadczenie oraz specjalistyczny sprzęt. Skorzystaj ze wsparcia profesjonalnego serwisu pogwarancyjnego.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować