• 16 czerwca 2024

Najlepsze smartfony do 500 złotych

tanie dobre smartfony

Czy w momencie, w którym nasz budżet nie przekracza 500 złotych, możemy liczyć na telefon komórkowy, który posiadać będzie duży ekran oraz solidny aparat fotograficzny? Okazuje się, że znalezienie takiego, który jest w stanie zaimponować nawet wymagającym użytkownikom, nie jest wcale trudnym zadaniem.

Xiaomi Redmi Note 5A

To właśnie doskonały stosunek jakości do ceny sprawił, że telefony firmy Xiaomi są dziś tak życzliwie przyjmowane na polskim rynku. Omawiany tu model to zresztą kolejny dowód na potwierdzenie tej tezy. Tym, co zwraca na siebie uwagę w pierwszej kolejności, jest duży ekran, którego przekątna wynosi 5,5 cala. Dość dobrze sprawdza się też procesor Snapdragon 425 występujący tu w połączeniu z 2GB pamięci RAM. Dzięki temu można liczyć na komfort pracy, a telefon nie tylko nie zawiesza się, ale nawet nie zniechęca swoich użytkowników przesadnie wolnym działaniem. Okazuje się, że mamy do czynienia z rozwiązaniem, które pozwoli nam nawet grać w gry, choć tu konieczne jest podkreślenie, że nie powinny być one przesadnie wymagające.

TP-Link Neffos C7

Jeśli zależy nam na naprawdę wysokiej jakości, powinniśmy zainteresować się propozycją TP-Link zwłaszcza, że pierwszy kontakt z nią przywodzi na myśl znacznie droższe telefony. Ramki po bokach ekranu są jedynie minimalne, on sam zaś ma przekątną 5,5 cala, co sprawia, że korzystanie z niego odbywa się w komfortowych warunkach. Nie bez znaczenia jest i to, że krawędzie telefonu zostały delikatnie zakrzywione. Poprawia to w istotny sposób wrażenia estetyczne, a jednocześnie jest rozwiązaniem praktycznym.

Niedrogie smartfony z Androidem

To jednak nie miła dla oka forma jest tym, na co zwracają uwagę użytkownicy. Warte podkreślenia jest przecież również to, że choć za telefon ten zapłacimy maksymalnie 500 PLN, będziemy mieli ośmiordzeniowy procesor. Pozwala to na bezproblemowe działanie większości gier, do dyspozycji mamy bowiem także 2GB pamięci RAM. Ciekawie sprawdza się też bateria, 3000 mAh to imponująca jak na te warunki cenowe pojemność.

Huawei P10 Lite Mini

Huawei P9 był telefonem przyjętym przez użytkowników z dużym zainteresowaniem. Jego mniejsza i słabsza wersja nie jest dziś droga, a nadal może imponować. Tym razem ekran ma przekątną 5 cali, z tyłu eleganckiej obudowy jest zaś umieszczony czytnik linii papilarnych. Także procesor Snapdragon 425 w zestawieniu z 2 GB pamięci RAM to przetestowane już wielokrotnie połączenie, które sprawdza się naprawdę dobrze. Pojemność baterii wynosi 3020 mAh. Jeśli zatem nie wykorzystujemy telefonu zbyt intensywnie, jest on w stanie przetrwać bez ładowania nawet dwie doby. Także aparaty fotograficzne są na tyle solidne, aby możliwe było wykonywanie naprawdę dobrych jakościowo zdjęć.

Samsung Galaxy J3 2016

Samsung systematycznie wypuszcza nowe modele, a to sprawia, że te z lat minionych – ciągle niezmiernie atrakcyjne – są coraz tańsze. Znakomitym przykładem jest w takim przypadku Samsung Galaxy J3 z solidną, choć cienką obudową i pięciocalowym ekranem. To telefon z ostrym obrazem i znakomicie odwzorowanymi kolorami.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować