• 16 czerwca 2024

Najmniejsze smartfony – TOP 5

LG K3 (2017)

Pierwsze telefony komórkowe były to spore urządzenia. Dopiero po pewnym czasie nadszedł czas miniaturyzacji i urządzenia były coraz mniejsze. Producenci ścigali się między sobą, by proponować klientom jak najmniejsze sprzęty. Jednak od tamtych czasów wiele się zmieniło i obecnie znów mamy do dyspozycji duże telefony.

Pojawiają się coraz większe ekrany, jednak nie każdemu taki sprzęt odpowiada. Dlatego podpowiemy Wam jakie są przystępne urządzenia pod kątem rozmiaru.

LG K3 (2017)

Na początek mamy podstawowy model od firmy LG na rok 2017. Wymiary tego urządzenia to 133,9×67,7×9,4 mm. Ma ono 4,5 cala przekątną ekranu. Za pracę odpowiada Snapdragon, który ma cztery rdzenie i 1 GB pamięci RAM. Telefon sprawdza się do podstawowych zadań i sporadycznie do korzystania z sieci. Pomimo grubych ramek wokoło leży dobrze w dłoni, nie ma problemu z obsługą jedną ręką.

Samsung Galaxy A3 (2017)

Samsung Galaxy A3 to urządzenie jedno z mniejszych gdy chodzi o sprzęt od koreńskiego producenta. Wymiary to 135,4 x 66,2 x 7,9 mm. Sercem urządzenia jest procesor Exynos, autorski procesor Samsunga i do tego 2 GB Ram. Urządzenie ma ekran 4,7 cala AMoled więc radzi sobie bardzo dobrze. Korzystanie z niego jest bardzo komfortowe.

Małe smartfony

Xiaomi Redmi 4X

Jeden z ciekawszych przedstawicieli od Xiaomi ze średniej półki. Wymiary urządzenia to 139,2×69,9×8,6 mm. Za jego sprawne działanie odpowiada osiem rdzeni Snapdragona i 3 GB Ram, co już jest bardzo dobrym, zestawem. Ekran urządzenia ma 5 cali, pojemną oraz wydajną baterię. Obudowa ma dość wąskie ramki i jest bardzo dobrze spasowana, zaokrąglone krawędzie, stosunkowo kompaktowe wymiary, dlatego telefon ten dobrze leży w dłoniach.

Apple iPhone SE

Intersujący projekt od Apple, który nawiązuje do tego co chce firma robić od lat. Urządzenie jest bardzo kompaktowe, jest to ukłon w stronę tych klientów firmy, do których urządzenia o dużych rozmiarach nie trafiły, nie odpowiadają im. Tutaj dostajemy sprzęt, który ma wymiary 123,8×58,6×7,6 mm. Przekątna ekranu w tym sprzęcie to 4 cale. Za sprawne działania odpowiada procesor Apple A9. Urządzenie jest bardzo dobrze wykonane a działanie zoptymalizowane, dlatego pracuje na bardzo wysokim poziomie. Kompaktowe rozmiary i wygodny ekran sprawiają, że każdemu będzie się z tym sprzętem wygodnie pracować.

Sony Xperia XZ1 Compact

Jeśli ktoś szuka niewielkiego i kompaktowego urządzenia z doskonałymi podzespołami i na Andoridzie to właśnie ten model będzie idealny. Urządzenia ma wymiary 129x65x9,3 mm. Przekątna ekranu to 4,6 cala, na pokładzie mamy najlepsze podzespoły a więc Snapdragon z serii 8 do tego 4 GB RAM a także świetny ekran. Całość zmieszczona w prostokątnej bryle typowej dla marki Sony. Urządzenie jest bardzo wygodne, dobrze leży w dłoni i nawet osoby z mniejszymi dłońmi nie będą miały problemu z jego obsługą. Kultura pracy urządzenia jest na bardzo wysokim poziomie. Sprzęt będzie spełniał oczekiwania wszystkich wymagających użytkowników, którzy mają szczególne oczekiwania w stosunku do urządzeń, z jakich korzystają. 

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować