• 16 czerwca 2024

Power bank - jaką pojemność wybrać?

Power banki to urządzenia, które cieszą się coraz większą popularnością. Obecnie każdy z nas chce mieć nieprzerwany dostęp do multimediów, co wiąże się ze zdecydowanie większym obciążeniem urządzeń przenośnych i ich baterii. Aby zapobiec problemom z brakiem niewystarczającej ilości mocy powstały power banki. To zazwyczaj niewielki sprzęt, który jednak niesie ze sobą ogromny potencjał. Power banki sprawdzają się najlepiej podczas podróży, ale są także osoby, które nie mogą rozstać się z nimi na co dzień i zawsze mają je ze sobą w torebce czy plecaku. Power bank może dostarczyć energię do różnego rodzaju sprzętu – smartfonów, aparatów fotograficznych, tabletów, głośników bezprzewodowych, stacji ładujących słuchawki bezprzewodowe i wielu innych. Bardzo dobrym wyborem jest power pack Hama, np. Power Pack "slim 5hd", 5000mah, zielony, który ma nie tylko bardzo dobre parametry, ale również ładnie się prezentuje. Taki sprzęt to bardzo dobry pomysł na prezent, dla każdej aktywnej osoby, która intensywnie korzysta z urządzeń elektronicznych.

Czym jest power bank?

Power bank to magazyn energii, którą można przekazywać do różnego rodzaju sprzętów elektronicznych. Power banki posiadają ogniwa litowo-jonowe lub litowo-polimerowe. Power banki wyposażone są zazwyczaj w uniwersalne gniazdo USB, dzięki czemu możemy podpinać do niego odpowiednie kable przenoszące energię do urządzeń. Power banki są niewielkie, jednak kryją w sobie wielką moc. Za ich pomocą możliwe jest nawet kilkukrotne ładowanie sprzętów do maksymalnego poziomu. Sam power bank ładuje się w bardzo prosty sposób. Można wykorzystać do tego sieć, lub np. laptopa czy telewizor. Należy wówczas podłączyć kabel końcówką USB do urządzenia generującego energię, a drugą włożyć do power banku. Duża część oferowanych obecnie banków energii posiada specjalne diody, które informują o stanie naładowania. Dowiedz się więcej na https://hamamobile.pl/power-pack >>

Pojemności power banków

  • 2200 mAhto jedna z najmniejszych pojemności dostępna na rynku. Niestety nie zaoferuje zbyt wielu możliwości. W przypadku większych sprzętów, takich jak np. 10-calowe tablety energia zawarta w urządzeniu może nie wystarczyć do ich pełnego naładowania.
  • 5000 mAh – taka pojemność powinna wystarczyć do pełnego naładowania najpopularniejszych smartfonów.
  • 10000 mAh – to wartość, która powinna pozwolić na dwukrotne naładowanie telefonu lub na 1,5 ładowania większych urządzeń, jak np. tablety.

Przed wyborem power banku warto sprawdzić, jaką pojemność baterii mają urządzenia, z których najczęściej korzystamy. To pomoże określić, jaka pojemność będzie dla nas najlepsza. Tak naprawdę im większa pojemność power packa tym lepiej.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować