• 16 czerwca 2024

Poznaj najciekawsze telefony komórkowe o przekątnej powyżej 5,5 cala

Ranking telefonów z ekranem 5 cali

Gdy analizujemy warianty, w jakich współcześnie występują telefony komórkowe, bardzo trudno jest nie dostać zawrotów głowy. Na rynku nie brakuje nie tylko małych, poręcznych telefonów, ale również ogromnych konstrukcji określanych dziś mianem phabletów. Te ostatnie często są traktowane tak samo, jak tablety, choć takie przekonanie trudno uznać za właściwe.

Nadal mamy przecież do czynienia z klasycznymi telefonami komórkowymi i to nawet pomimo tego, że ich wyświetlacz jest znacznie większy. Oferta największych producentów jest coraz bogatsza, warto więc zapoznać się z tymi rozwiązaniami, których ekran przekracza 5,5 cala, a które zwracają na siebie szczególną uwagę.

Smartfony z ekranem o przekątnej 5,5 cala

Gdybyśmy dziś mieli wskazać ten rozmiar wyświetlacza, który cieszy się największą popularnością, z pewnością zwrócilibyśmy uwagę na taki, który wynosi 5 cali. To znakomity kompromis pomiędzy wymiarami urządzenia, a jego poręcznością. Oczywiście, nie oznacza to, że wszyscy użytkownicy muszą być jednakowo usatysfakcjonowani. Nie brakuje i takich, którzy potrzebują większego ekranu już choćby po to, aby praca na aplikacjach biurowych była w ich przypadku łatwiejsza i bardziej przyjemna. Wybór takiego telefonu nie jest już aż tak prosty, nie oznacza to jednak, że nie można pokusić się o zestawienie, które będzie w stanie przypaść do gustu także tej grupie wyjątkowo wymagających kupujących.

HTC Google Pixel XL

Telefon ten zadebiutował na rynku pod koniec 2016 roku jako kolejny już przedstawiciel zaprojektowanej przez firmę Google serii Pixel. Nie bez przyczyny mówi się przy tym, że jest on polecany największym z fanów Androida. Posiada 5,5-calową matrycę przeznaczoną do wyświetlania obrazu, a także czterordzeniowy procesor. Nie jest to jednak rozwiązanie wolne od wad. Najbardziej rzuca się w oczy wyjątkowo mało pojemna bateria, która zdaje się nie przystawać do urządzenia o tak imponujących parametrach.

Smartfony 5,5 cala

LG V20

 I tym razem możemy być zadowoleni nie tylko z czterordzeniowego procesora, ale i z przekątnej wynoszącej 5,7 cala. Z pomocą przychodzi nam także 64 GB pamięci przeznaczonej na dane. Urządzenie radzi sobie dobrze nawet, gdy ma do czynienia z najnowszym Androidem. Przydaje się do pracy z aplikacjami biurowymi, spodoba się jednak również entuzjastom gier mobilnych.

Huawei Mate 9

 Firma Huawei jest znana z tego, że kolejnym klientom może zaproponować ofertę o wysokim stopniu zróżnicowania. Można się o tym przekonać choćby na przykładzie tego telefonu, którego przekątna wynosi aż 5,9 cala. W pracy i zabawie pomaga procesor posiadający aż osiem rdzeni oraz pojemna bateria, nic więc dziwnego, że jest to telefon promowany jako jeden z najlepszych dostępnych obecnie na rynku.

LG G Flex

Tym razem mamy do czynienia z rozwiązaniem, które ma już za sobą wczesną młodość. Nie oznacza to jednak, że mówimy o telefonie, którym nie warto się zainteresować. Wyświetlacz ma tu sześć cali, co podnosi komfort korzystania z aplikacji biurowych, telefon sprawdza się przy tym znakomicie i wtedy, gdy chcemy korzystać z niego oglądając filmy.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować