• 15 lipca 2024

Ranking telefonów z najlepszym aparatem - TOP 10

Ranking smartfonów fotograficznych

Telefony komórkowe zawojowały świat. Obecnie już nikt nie wyobraża sobie życia bez nich. Praktycznie każde urządzenie posiada obecnie aparat fotograficzny, dzięki któremu będzie można uchwycić najważniejsze momenty z życia, rodzinnych spotkań czy zabaw ze znajomymi. Warto zastanowić się jaki sprzęt ma najlepszy aparat. Zajrzyjcie na ten ranking i sprawdźcie jak wyglądają obecnie telefony z najlepszym aparacie.

Telefony z najlepszymi aparatami

MIEJSCE 1 - Huawei P Smart 2019 Niebieski

MIEJSCE 2 - Xiaomi Redmi 6 3/32GB Czarny

MIEJSCE 3 - Huawei P20 Lite Czarny

MIEJSCE 4 - Samsung Galaxy A7 2018 SM-A750 Dual SIM Czarny

MIEJSCE 5 - Huawei Mate 20 Lite 4/64GB Niebieski

MIEJSCE 6 - Samsung Galaxy J7 2017 J730 Dual Sim 16GB Czarny

MIEJSCE 7 - LG G6 32GB FullVision 18:9 LGH870 Czarny

MIEJSCE 8 - LG G7 ThinQ Czarny

MIEJSCE 9 - Honor 8X 4/128GB Czarny

MIEJSCE 10 - Xiaomi Redmi 6A 2/16GB Czarny

Telefony z najlepszymi aparatami

Jaki smartfon wybrać?

Posiadanie telefonu z dobrym aparatem to przede wszystkim duża wygoda. Nawet jeśli ktoś ma lustrzankę to ona nie pozwoli na szybką obróbkę zdjęcia, a w przypadku dobrego smartfona już taką okazję otrzymamy. Zdjęcia dodatkowo można lokalizować po GPS i w prosty sposób przesłać również do znajomych czy na portal społecznościowy. Wybór telefonu do zdjęć nie musi być wcale prosty. Warto więc zajrzeć do naszego rankingu, ponieważ dzięki temu będziecie mogli zobaczyć jakie telefony dostępne są na rynku i gdzie ten aparat rzeczywiście będzie na dobrym poziomie.

Wiele osób uważa, że liczba megapikseli to wyznacznikiem dobrego aparatu w telefonie. Jednak nie do końca tak właśnie jest. To przekonanie jest mylne. Jest to aspekt ważny, ale nie najważniejszy. Znajdziemy obecnie urządzenia, które mają od 13 do nawet 41 megapikseli co już jest wyjątkowym osiągnięciem. Ważnym parametrem jest jakość obrazu, a jak się okazuje w specyfikacji telefonu ciężko będzie taką informację odnaleźć.

Postaw na najlepszą jakość

Jeśli nie wiesz jaki telefon wybrać, który brać pod uwagę decydując się na dobry aparat to powinno się zwracać uwagę na to jaka jest jasność obiektywu w wybieranym urządzeniu. Jasny obiektyw będzie w stanie zrobić ładne zdjęcia w każdych warunkach a jednocześnie będzie to również sprzęt, który poradzi sobie z rozmyciem tła obiektu, który będzie fotografowany. Aplikacja aparatu wbudowana w telefon z dobrym aparatem pozwoli wykonać lepsze zdjęcia niż te pobierane, ponieważ wykonana będzie zawsze pod kątem danego aparatu, będzie dopasowana do tego aparatu. Najbardziej popularne obecnie tryby to panorama. HDR, portret, sport oraz tryb manualny.

Warto poszukać telefonu, który będzie miął takie funkcje, jakie będą w rozbudowanej opcji najbardziej nas interesować. Warto sprawdzić również jak funkcjonuje lampa doświetlająca, dioda umieszczona w urządzeniu. Im lepsza będzie, mocniejsza tym efekt finalny przy robieniu zdjęć powinien być lepszy. Można oczekiwać, że przygotowane zdjęcia będą bardziej naturalne. Ostatecznie więc efekty zrobionych zdjęć będą po prostu znacznie lepsze, fotografie będą dużo bardziej odpowiadały temu co było fotografowane.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować