• 12 października 2024

Recenzja Samsunga Galaxy M52

Psychologia konsumenta jest taka, że chce on widzieć w smartfonie każdą możliwą funkcję, ale jednocześnie zachować przystępną cenę. Galaxy M52 od Samsunga to produkt, który ma za zadanie spróbować sprostać wyżej wymienionym wymaganiom użytkowników. A czy się to udaje, dowiemy się w tej recenzji.

Projekt Samsunga Galaxy M52

Galaxy M52 przypomina smartfony z serii Galaxy M poprzedniej generacji.  Dostępny jest w kolorach Blazing Black i Ice Blue, i choć cienki plastikowy tył w paski wygląda ładnie i nowocześnie, szybko pozostawia odciski dłoni.

Samsung Galaxy M52 to duży, ale smukły telefon. Przy grubości 7,4 mm waży 173 gramy, pomimo posiadania dużego 6,7-calowego ekranu. Nie każdemu będzie wygodnie używać go jedną ręką.

Na prawym boku Galaxy M52 znajduje się pokrętło głośności oraz przycisk zasilania, który ma wbudowany skaner linii papilarnych. Na dolnej krawędzi znajdują się port USB-C oraz głośnik monofoniczny. Po lewej stronie znajduje się slot na kartę SIM oraz slot na kartę microSD.  Smartfon posiada technologię Dual SIM. W Galaxy M52 zabrakło gniazda słuchawkowego 3,5 mm. Dodatkowo urządzenie nie otrzymało żadnego stopnia wodoodporności.

samsung galaxy m52

Sprawdź też: Recenzja OPPO Reno 4 Pro

Wyświetlacz

Galaxy M52 wyposażony jest w ogromny 6,7-calowy ekran.  Ten wyświetlacz AMOLED obsługuje rozdzielczość Full HD+ i częstotliwość odświeżania 120 Hz.

Nie każdy może lubić nosić przy sobie tak duży telefon, ale nie da się ukryć, jak dobry jest wyświetlacz Galaxy M52 do filmów i gier. Ekran wytwarza jasne obrazy o bogatych kolorach i nieskończenie głębokiej czerni. Jego margines jasności jest taki, że jest łatwy do odczytania, nawet w bezpośrednim świetle słonecznym.

Podczas korzystania z Galaxy M52 ma się wrażenie, że nie korzysta się ze smartfona, ale z mini tabletu. Nadal można go nosić w większości kieszeni, a jednocześnie jest idealny do oglądania treści multimedialnych w podróży. Wyświetlacz o wysokiej częstotliwości odświeżania w cenie Galaxy M52 jest znakomity. Częstotliwość odświeżania 120 Hz sprawia, że gry i przewijanie kanałów mediów społecznościowych oraz stron internetowych są niewiarygodnie płynne. Aby polecić Galaxy M52 jako prawdziwie multimedialny smartfon, brakuje mu jedynie głośników stereo.

Wydajność

Galaxy M52 zbudowany jest na procesorze Qualcomm Snapdragon 778G. Chipset obejmuje osiem rdzeni Kryo 670 pracujących z częstotliwością do 2,4 GHz i akcelerator graficzny Adreno 642L, a do tego w zależności od wariantu mamy 6 GB lub 8 GB pamięci RAM, natomiast wbudowana pamięć masowa mieści 128 GB i można ją rozszerzyć do 1 TB za pomocą karty microSD.

Z takim sprzętem właściciel nie będzie miał problemów z uruchamianiem aplikacji i przełączaniem się między nimi podczas korzystania z telefonu.  Od edycji wideo po wymagające gry, wszystko jest szybkie i płynne.

Ekran 120Hz naprawdę sprawia, że nawigacja po interfejsie użytkownika jest płynna i szybka. Oprogramowanie Samsung One UI 3.1, oparte na systemie operacyjnym Android 11, nie można narzekać na szybkość i stabilność działania. Czego nie można powiedzieć o zbyt wielu preinstalowanych aplikacjach firm trzecich, takich jak Facebook, Dailyhunt, PhonePe, Josh, Snapchat, Byju's i inne. Ponadto na ekranie launchera często pojawiają się reklamy, co z czasem jest irytujące.

Autonomia

Telefon posiada baterię o pojemności 5000mAh, co jest więcej niż wystarczające dla przeciętnego użytkownika. Z niego Samsung Galaxy M52 działa ponad dwa dni bez ładowania. Dzięki temu Galaxy M52 jest dla wielu pożądanym smartfonem do długiego grania.

Urządzenie dostarczane jest z ładowarką 15W, ale wspiera również szybkie ładowanie 25W. Trzeba będzie jednak dokupić osobno dodatkowy zasilacz.

samsung galaxy m52

Zobacz też: Który smartfon Samsung Galaxy wybrać? 

Aparat

Tylny aparat Samsunga Galaxy M52 składa się z trzech modułów - głównego 64-megapikselowego, 12-megapikselowego ultraszerokokątnego oraz 5-megapikselowego modułu makro. Nie znaczy to, że aparat robi oszałamiające zdjęcia na poziomie flagowców. Ale ogólnie rzecz biorąc, jakość zdjęć jest niezła. W świetle dziennym powstają zdjęcia o dużej ilości szczegółów, bogatej (czasem nawet zbyt bogatej) kolorystyce i szerokim zakresie dynamicznym. Z kolei tryb portretowy w Galaxy M52 nie robi wielkiego wrażenia.

Kamera nagrywa wideo w maksymalnej rozdzielczości 4K przy 30 klatkach na sekundę. Obsługuje również tryb 1080p@30fps. Nie ma żadnej stabilizacji.

Moduł ultraszerokokątny najlepiej sprawdza się w dobrym świetle. Telefon dobrze fotografuje również w nocy, ale traci szczegóły i dodaje szumów.  Aparat makro jest co najmniej przeciętny, trudno go uznać za jakieś poważne narzędzie do codziennego użytku.

Jeśli chodzi o aparat selfie, to jej rozdzielczość wynosi 32MP. Jakość autoportretów stoi na przyzwoitym poziomie, zwłaszcza podczas fotografowania w świetle dziennym. Przy słabym oświetleniu pogarsza się jednak jakość obrazu.

Wnioski

Samsung aktywnie wpycha high-endowe funkcje do telefonów ze średniej półki. Galaxy M52 ma mnóstwo cech, które spodobają się konsumentom, od ekranu AMOLED 120 Hz i szybkiego procesora Snapdragon 778G po obsługę sieci 5G. Urządzenie wygląda świetnie, a sprawuje się znacznie lepiej niż się spodziewałem. Jeśli szukasz nowego niedrogiego, ale funkcjonalnego smartfona, to z pewnością powinieneś rozważyć Samsunga Galaxy M52.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Recenzja OPPO Reno 4 Pro

OPPO Reno 4 Pro to pre-flagowiec od OPPO. W dużym uproszczeniu, smartfon ten jest nieco ulepszoną wersją OPPO...

Motorola One 5G Recenzja

Motorola G 5G Plus wywarła na nas dobre wrażenie już w lipcu, kiedy ruszyła w Europie, a teraz wróciła do państw...