• 15 lipca 2024

Rozbita szybka w iPhonie. Co robić?

Chwila nieuwagi może nas dużo kosztować. Rozbita szybka w iPhonie to problem, który spędza sen z powiek wielu posiadaczom tych smartfonów. Co zrobić, gdy zdarzy się taki wypadek? Pęknięta szybka w iPhone? Lepiej nie czekać z naprawą!

Firma Apple kojarzy się nam z solidnym i precyzyjnym wykonaniem. Potwierdzają to dziesiątki tysięcy użytkowników telefonów tej marki w Polsce i na całym świecie. Wysoka jakość, najnowszy design, wydajne oprogramowanie oraz duże możliwości – tak w skrócie można byłoby opisać zalety popularnych telefonów. Nie oznacza to jednak, że są one niezniszczalne. Niestety, nowoczesne smartfony są dość delikatnie i podatne na uszkodzenia mechaniczne. Wystarczy chwila nieuwagi, aby zbić szybkę w swoim urządzeniu. Wystarczy potknąć się, idąc ulicą i wypuścić telefon z ręki albo przypadkiem strącić go z blatu.

Takie sytuacje zdarzają się każdemu. Rozbita szybka w iPhone nie jest jednak powodem do rozpaczy. Na początku warto zdiagnozować problem. W części przypadków naprawy można dokonać samodzielnie, zwłaszcza jeśli pęknięcie nie jest duże. Często uszkodzenie kończy się jedynie wadą estetyczną i nie zaburza funkcjonowania telefonu. Zdarza się jednak, że silny upadek prowadzi do uszkodzenia niektórych części telefonu, na przykład podzespołów odpowiedzialnych za sterowanie dotykiem. W takiej sytuacji ekran dotykowy przestaje reagować na nasze działania. W niektórych sytuacjach dochodzi też do głębszego uszkodzenia wyświetlacza telefonu, który przestaje działać zupełnie. Tego typu problemy najczęściej mają miejsce po upadku smartfona z dużej wysokości.

Warto pamiętać, że nawet niewielkie uszkodzenia ekranu mogą prowadzić do poważniejszych problemów z działaniem telefonu, przykładowo po kolejnym upadku. Z tego względu warto od razu udać się do punktu napraw. Jeśli nie jesteśmy pewni, w jakim stopniu upadek zaszkodził naszemu sprzętowi, pracownicy punktu samodzielnie przeprowadzą diagnozę. Ich opinia z pewnością będzie pełniejsza i bardziej wiarygodna niż samodzielne ocenienie strat. Warto więc skorzystać z takiej możliwości, zwłaszcza jeśli jesteśmy zdecydowani na wymianę ekranu.

Naprawa rozbitej szybki w iPhonie jest niezbędna, ponieważ uszkodzenia mogą negatywnie wpływać na późniejsze działanie naszego sprzętu. Poza tym pęknięcia na ekranie są bardzo nieestetyczne i mogą poważnie komplikować swobodne korzystanie z telefonu. Z tego względu nie warto czekać z wymianą ekranu do momentu, aż nie będzie można z niego korzystać. Odkładanie w czasie wymiany ekranu i korzystanie z uszkodzonego telefonu może prowadzić nawet do konieczności całkowitej wymiany iPhone’a.

Iphone z rozbitą szybką

Rozbita szybka w iPhonie: gdzie naprawić?

Rozbita szybka w iPhonie to problem, który możemy rozwiązać na kilka sposobów. Pierwszym jest wymiana ekranu w autoryzowanym serwisie marki Apple, jednak jest to możliwe tylko wtedy, gdy nasz telefon jest na gwarancji. Wiele osób decyduje się też na wymianę szybki samodzielnie, w domowym zaciszu. Ta opcja prowadzi jednak często do dalszych uszkodzeń telefonu z uwagi na brak wprawy i nieprawidłową technikę wymiany ekranu. Z tego względu najbezpieczniejszą i najrozsądniejszą opcją jest skorzystanie z naprawy w sprawdzonych serwisach naprawczych takich jak Naprawa Iphone Kraków. Zaufane serwisy naprawcze korzystają głównie z oryginalnych części Apple, a ich usługi serwisowe wykonywane są bardzo szybko. Rozbita szybka w iPhone i jej naprawa to rzecz, która zajmuje serwisantom mniej niż godzinę! To najlepsza opcja dla osób, które chcą naprawić swój telefon ze zbitą szybką. Co ważne, serwisy naprawcze oferują gwarancję na części, które zostały przez nich wymienione. Dzięki temu można mieć pewność, że nowy ekran w telefonie nie tylko będzie nam sprawnie służył, lecz także zostanie ponownie wymieniony, jeśli wystąpią jakieś nieprawidłowości.

Co jednak zrobić, żeby w przyszłości rozbita szybka w iPhone nie była już problemem? W myśl zasady „lepiej zapobiegać niż leczyć” dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w dodatkowe szkło hartowane, które ochroni ekran. W razie upadku siła uderzania powinna skupić się na dodatkowym szkle, a nie na samym ekranie telefonu. Wymiana szkła hartowanego jest dużo tańsza i prostsza niż naprawa rozbitego ekranu. Przydatne jest także akcesorium takie jak etui do iPhone, które chroni krawędzie telefonu. Poza tym etui jest też elementem, który dodaje naszemu smartfonowi dodatkowej wartości estetycznej. Zastosowanie dodatkowych zabezpieczeń tworzy kompleksową ochronę, która powinna zapobiec występowaniu uszkodzeń w przyszłości.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować