• 15 lipca 2024

Świetne telefony do zdjęć

Smartfon fotograficzny

Często przy wyborze telefonu bierze się pod uwagę to jakie fotograficzne możliwości ma dany sprzęt. Producenci starają się tworzyć coraz to lepsze aparaty, które początkowo były dołączone do sprzętu, obecnie są jego częścią. Wyścig na wielkość matrycy, lepszą optykę sprawił, że obecnie smartfon może z powodzeniem zastąpić cyfrówkę. Najnowsze urządzenia mają podwójne a niekiedy potrójne obiektywy z wielkimi możliwościami. Proponujemy najbardziej udane modele.

Huawei P20 Pro

Jeden z najlepszych w tym momencie sprzętów do robienia zdjęć. Do dyspozycji mamy aż trzy obiektywy. Jeden ma aż 40 MP i jasność f/1.8. Dodatkowo 20 MP czarno białe z przysłoną f/1,6 a także do tego 8 Mp z potrójnym zoomem optycznym. Za całość odpowiada znana w branży marka Leica. Co ważne aparat daje możliwość zapisać zdjęcia w formacie RAW co daje okazję do uzyskania fotografii doskonałej jakości. Oczywiście także tradycyjne JPG jest możliwe. Jeśli chodzi po możliwości fotograficzne to sprzęt po prostu wyjątkowy.

Samsung Galaxy S9+

Topowe modele od Samsunga od lat uważane są za jedne z najlepszych jeśli chodzi o zdjęcia. Nie inaczej jest z S9+. TO urządzenie, które otrzymuje matrycę 12 Mpix i świetle f/1.5 oraz f/2.4. Jeden obiektyw jest szerokokątny i ma fizyczną przesłonę, a drugi posiada podwójny zoom optyczny. Posiada także stabilizację optyczną w obu matrycach. Zdjęcia świetnie prezentują się na ekranie Super Amoled w tym urządzeniu. W każdych warunkach oświetleniowych zdjęcia prezentują się świetnie.

Smartfon z dobrym aparatem

Asus ZenFone 5z

Urządzenie ma podwójny aparat z tyłu co jest już standardem na rynku. Do tego oczko 12 Mp z jasnością f/1,8 a także stabilizacją obrazu. Moduł dodatkowy to 8 Mp i jasność f/2.2. Tam mamy obraz szerokokątny. Zdjęcia w dobrych warunkach oświetleniowych są doskonałe, w gorszych wychodzi to nieco gorzej, ale nie jest źle.

iPhone XS

W przypadku tego urządzenia mamy do dyspozycji dwa obiektywy 12 MP z przysłonami f/1,8 a także f/2.4. Oba mają stabilizację obrazu, co nie jest bez znaczenia, gdy chodzi o jakość zdjęć. Telefony tej marki zawsze stoją wysoko gdy chodzi o jakość zdjęć i nie inaczej to wygląda tym razem. Zdjęcia są ostre, mają naturalne kolory a szybki autofocus pozwala w każdym momencie uchwycić zmieniające się kadry.

LG G7 ThinQ

Flagowiec od tego producenta pojawił się nie tak dawno, jednak od dawna wiemy, że produkty od LG mają duże możliwości fotograficzne. Nie inaczej to wygląda tym razem. Dostajemy dwie matryce 16 MP z jasnością f/1.6 oraz f/1.9. Drugi to obiektyw ultraszerokokątny. Zdjęcia są doskonałe, ostre a barwy naturalne. Cena spada od premiery i już niedługo cenowo również będzie to ciekawa opcja przy jakości jaką gwarantuje.

Samsung Galaxy Note 9

Najnowszy biznesowy sprzęt od Samsunga. Seria Note zawsze dostaje najlepsze w danej chwili komponenty. Także, gdy chodzi o fotograficzne możliwość. Dostajemy dwa obiektywy 12 MP z jasnością f/1.5 oraz f/2,4. Mamy tutaj podwójny optyczny zoom i zmienną przesłonę, która gwarantuje efekt rozmycia tła. Jakość zdjęć jakie uzyskujemy jest rzeczywiście na wysokim poziomie. 

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Recenzja OPPO Reno 4 Pro

OPPO Reno 4 Pro to pre-flagowiec od OPPO. W dużym uproszczeniu, smartfon ten jest nieco ulepszoną wersją OPPO...

Recenzja Samsunga Galaxy M52

Psychologia konsumenta jest taka, że chce on widzieć w smartfonie każdą możliwą funkcję, ale jednocześnie...

Motorola One 5G Recenzja

Motorola G 5G Plus wywarła na nas dobre wrażenie już w lipcu, kiedy ruszyła w Europie, a teraz wróciła do państw...