• 26 maja 2024

TOP 5 telefonów z wymienną baterią

Smartfon z wymienną baterią

Niektórzy powiedzą, że to nieco grzebania w przeszłości, wiemy bowiem doskonale, że producenci raczej odchodzą od urządzeń z wymiennymi bateriami. Powodów takiego stanu rzeczy jest kilka. Bardziej sceptyczni powiedzą, że chodzi o to, by wymieniać jak najczęściej sprzęt. Inni zaś powiedzą, że ma to sens, ponieważ dzięki temu sprzęty mogą być wodoszczelne i pyłoszczelne.

Nie ma się co oszukiwać, że udałoby się zachować obecne kształty z wymienną baterią. Osoby, które chcą mieć wymienną baterię będą musieli wybrać sprzęt starszy.

LG G5

Wydawało się, że rewolucja jest za progiem. LG jednak w swoim flagowym urządzeniu sprzed 2 lat wprowadza mechanizm, który pozwala na dodawanie modułów do urządzenia. Pojawiające się różnorakie dodatki mogły zwiększyć funkcjonalność urządzenia. Między innymi poprawić można było dźwięk czy dodać przycisk migawki aparatu. Modułowość szybko z rynki minęła i dlatego nadal to urządzenie jest ciekawym sprzętem. Można je kupić za około 1000 złotych, co jest dość wysoką ceną. Samo urządzenie niestety już się nieco zestarzało, jednak w chwili wejścia na rynek było naprawdę mocnym sprzętem.

Motorola Moto G5 Dual SIM

Bardzo popularna rodzina urządzeń ze średniej półki cenowej. Niedrogie sprzęty przekonywały użytkowników pracą na czystym Androidzie. Chociaż  w tym urządzeniu mamy także aplikację, która pozwala na zarządzanie innymi programami. Sprzęt pozwala na komfortową pracę i sprawne działanie. Kupi się to urządzenie za około 600 złotych i należy powiedzieć, że nadal to dobry wybór w tym przedziale cenowym. Można mieć jednak tylko 16 GB pamięci na pliki i to trochę mało dla wielu osób.

Wyjmowana bateria w smartfonie

Samsung Galaxy J7 (2016)

W rodzinie tanich urządzeń Samsung ma kilka urządzeń, które są warte uwagi. Między innymi Galaxy J7 będzie tego przykładem. Jest to sprzęt z niższej półki cenowej. Nie jest to idealne urządzenie, ale cenowo wypadają naprawdę bardzo dobrze. Urządzenie ma już kilka wersji i właśnie ta z 2016 roku posiada wymienną baterię. Późniejsze już tej opcji nie mają, ale mówią plotki o tym, że Koreańczycy myślą o wprowadzeniu takiej opcji. Sprzęt z 2016 roku kupić można obecnie za około 600 złotych.

LG K10 (2017) Dual SIM

Wracając do stajni LG można tam znaleźć właśnie ten niepozorny sprzęt, który należy do tanich urządzeń, ale bardzo dobrze ocenianych. Urządzenie kupi się za około 500-600 złotych, ale producent od lat udowadnia nam,, że za takie pieniądze również można stworzyć naprawdę dobre urządzenie, które będzie pracować wydajnie. I tak jest właśnie tym razem. Mamy 2 GB RAM, dobrą baterię, ekran 5,3 cala i procesor osiem rdzeni MT 6750. Dzięki temu sprzęt nie jest drogi, ale wydajnie pracuje. Wymienny akumulator ma 2800 mAh. Co ciekawe w urządzeniu jest także moduł NFC.

Huawei Y6 (2017)

To kolejne urządzenie z niskiej półki cenowej. Można je kupić za około 400 złotych. Za tą cenę mamy nie tylko wymienną baterię 3000 mAh, co jest dużą zaletą tego sprzętu, ale jest także Dual SIM. Mocnym punktem urządzenia jest także dobry aparat. Wydajny procesor i 2 GB RAM sprawiają, że do codziennego użytku będzie to naprawdę dobre urządzenie. 

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować