• 16 czerwca 2024

Wydajność iPhone'a i aktualizacje iOS Producent spowalnia telefony

CEO Apple Tim Cook rozmawiał z Rebeccą Jarvis, ABC NEWS, na temat kontrowersyjnego spadku wydajności starszych iPhone'ów.

Cook twierdzi, że funkcja spadku wydajności została po raz pierwszy wprowadzona w iOS 10.2.1. Cook mówi jednak, że firma wyjaśniła, że problem wyłączających się urządzeń jest spowodowany zbyt niską ilością energii w baterii. Nigdy nie stwierdzono, że iPhone zostanie spowolniony, aby uniknąć takich problemów. Wyraził też najgłębszy żal wobec klientów, którzy wierzyli, że firma wprowadza inne zmiany. Wielu z nas komentowało tę sytuację jako "nagabywanie klientów" do zakupu nowego modelu, czy to po, czy przed jego wprowadzeniem. Problem dotyczył również urządzeń Series 7 z iOS 11.2. Wprowadzono tryb, który miał poprawić wydajność urządzenia i zmniejszyć problemy z baterią. Te poprawki zostały udostępnione dla serii SE i 6s w 2017 roku. Największe problemy z iPhone'em na zewnątrz występują, gdy temperatura spada lub temperatura otoczenia zmienia się gwałtownie. W takich warunkach iPhone najczęściej się wyłącza, restartuje lub ulega całkowitej awarii.

Producent zapowiedział takie działania dla iPhone'a 8plus i X. Będziemy mogli wybrać, czy chcemy ograniczyć wydajność i mieć wydajność bez restartów i wyłączeń. Albo, czy wolimy pełną moc i szybką wydajność z podpowiedzią lub niepewnością.

Jeśli smartfon nagle padnie, można wykonać twardy reset. Nie jest to jednak dobra opcja. Użytkownicy twierdzą, że wyłączenia mogą nastąpić nawet przy 50% naładowaniu baterii, według wskazań systemowych, które w tej chwili są nieco niewiarygodne.

Takie zachowanie świadczy o zużyciu komórki i należy ją wymienić, aby umożliwić dalsze łatwe korzystanie ze sprzętu .

Apple od tego czasu przeprosił za dezinformację dotyczącą aktualizacji iOS 10.2.1. Jednak należy również zauważyć, że musisz spełnić pewne warunki, aby dołączyć do programu.

Są to m.in. niezaliczenie testów baterii, nieotwieranie urządzenia od nowości, nienaprawianie go w autoryzowanym serwisie oraz niezłożenie wniosku przed końcem 2018 roku.

Według raportów internetowych, najnowsza aktualizacja zapowiada funkcję monitorowania baterii, a także funkcję włączania/wyłączania obniżania wydajności w ustawieniach. Te funkcje były w kodzie iOS od dawna, według doniesień internetowych.

Jeśli nie rozumiesz programu, możesz zlecić jego naprawę w naszym centrum serwisowym. Wymiana baterii następuje zazwyczaj w ciągu godziny, a usługa objęta jest gwarancją do 6 miesięcy. Wszystkie części są dostępne na miejscu!

Wymiana w cenniku:

iPhone 5/ 5s/5c/ se- 150złPhone
6/ 6plus - 170PLNPhone 6s/

6s plus - 200zł

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować