• 26 maja 2024

iPhone XR vs Samsung Galaxy S9

iPhone XR

Tym razem starcie między świeżakiem na rynku od Apple i obok tego flagowiec od Samsunga.

Wygląd

Jeśli chodzi o wygląd to zawsze sprawa indywidualna. Jednym podobają się urządzenia Apple, inni stawiają na Samsungi, jeszcze inni wolą kanciate produkty od Sony. Sprzęt od Apple na pewno przyciąga wzrok, podobny do swoich droższych braci. Samsung zaś jest rozwinięciem myśli estetycznej z wcześniejszych urządzeń tego producenta. Wydaje się jednak, że to Samsung wypada tutaj lepiej, to urządzenie praktycznie bez ramek, dlatego jest świetnym wyborem.

Wyświetlacz

Po stronie Samsunga mamy przekątną 5,8 cala i rozdzielczość 1440 x 2960 pikseli co daje doskonały wynik 568 pikseli na al. Urządzenie od Apple ma wyświetlacz 6,06 cala, znacznie gorzej jednak jest z rozdzielczością co daje nam 828 na 1792 pikseli, co daje zaledwie 326 ppi. Tutaj  więc nie ma problemu z oceną, wyżej trzeba postawić rzecz jasna sprzęt od Samsunga.

Podzespoły

Sercem Samsunga jest procesor ośmiordzeniowy Exynos 9810. Sprzęt ma 4 GB RAM, a pliki można trzymać na 64, 128 albo 256 GB. W przypadku Apple mamy procesor Apple A12 i 3 GB pamięci. Oba urządzenia niezależnie od tego pracują bardzo wydajnie, charakteryzują się świetną jakością wykonania i szybkim działaniem. Dlatego na tym polu można mówić o remisie między tymi urządzeniami.

Aparat fotograficzny

Tylny aparat od Samsunga to pojedynczy obiektyw ze zmienną przesłoną. W przypadku Apple jest także jeden aparat i przysłona f/1,8. Tutaj również oba sprzęty radzą sobie doskonale i zdjęcia są bardzo dobre, dlatego trudno mówić o jednym sprzęcie, który będzie zwycięzcą na tym polu oceny.

Samsung Galaxy S9

Akumulator

Po stronie Samsunga mam 3000 mAh a po stronie Apple mamy 2950. Oba urządzenia dobrze sobie radzą czas wytrzymałości baterii jest podobny. Oczywiście najważniejsza kwestia to odpowiednia optymalizacja, tak by sprzęt rzeczywiście radził sobie dobrze, pracował wydajnie. Ogólnie również tutaj można sprzęty ocenić na remis.

Łączność i inne systemy

Smartfon od Samsunga ma USB C a konkurent port Lightning. Oba sprzęty pracują z NFC, mają możliwość pracy na dwóch katach SIM, mają moduł Bluetooth 5. Oba sprzęty mają wodoszczelną i pyłoszczelną obudowę. Nieco mniejszy stopień szczelności ma Apple, ale to jakieś wielkiej różnicy w tych urządzeniach nie powoduje.

Cena

Urządzenie z Ameryki kosztuje około 3700 złotych. Warto tutaj podkreślić, że sprzęt na rynku jest od niedawna i nie stracił jeszcze na cenie. W przypadku Samsunga od premiery już sporo potaniał. Dziś można go kupić za około 2,3-2,5 tysiąca złotych. Początkowo był wyceniony na 3599 zł. Pod kątem ceny Samsung wypada więc lepiej.

Podsumowanie

Trzeba jasno powiedzieć, że sprzęt od Apple wypadł tutaj po prostu gorzej. Oczywiście nie jest tak, że ten sprzęt jest do niczego, no ale przy Samsungu, który jest o jedną trzecią taniej po prostu wypada gorzej i nie się tego zmienić. Na pewno oba sprzęty są skierowane także do innych grup użytkowników. Osoby, które są zawsze za urządzeniami Apple pewnie nie będą się zastanawiali i znów wezmą taki sprzęt, inni zaś jeśli sprawdzą poszczególne urządzenia na pewno wybiorą Samsunga. 

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Recenzja OPPO Reno 4 Pro

OPPO Reno 4 Pro to pre-flagowiec od OPPO. W dużym uproszczeniu, smartfon ten jest nieco ulepszoną wersją OPPO...

Recenzja Samsunga Galaxy M52

Psychologia konsumenta jest taka, że chce on widzieć w smartfonie każdą możliwą funkcję, ale jednocześnie...

Motorola One 5G Recenzja

Motorola G 5G Plus wywarła na nas dobre wrażenie już w lipcu, kiedy ruszyła w Europie, a teraz wróciła do państw...