• 26 maja 2024

Słaba sprzedaż iPhone'ów, rekordowe przychody z iPadów i Maców, usług i urządzeń wearables - IV kwartał 2018 r., Apple

Czwarty kwartał 2018 roku był mieszanym workiem dla segmentu iPhone'ów Apple. Jednak inne segmenty związane ze sprzedażą innych urządzeń próbowały nadrobić różnicę.

Drugi najlepszy wynik Apple w historii

Gigant z Cupertino ogłosił właśnie swoje wyniki finansowe za czwarty kwartał 2018 roku. W liście do inwestorów Tim Cook stwierdził, że choć przychody były niższe niż oczekiwano na początku roku, to czwarty kwartał był drugim najlepszym w historii firmy. Lepszy wynik zanotował tylko czwarty kwartał 2017 roku.

Porównując zeszłoroczne wyniki do tego samego okresu w 2019 roku widać, że przychody ze sprzedaży iPhone'ów faktycznie spadły, co oznacza spadek o 15%. Na pewno lepiej było w innych segmentach: wzrost ze sprzedaży komputerów Mac wyniósł 9%; iPady sprzedawały się lepiej o 17%; urządzenia i akcesoria do noszenia odnotowały 33% wzrost, a usługi - 19%.

Można powiedzieć, że spadki sprzedaży iPhone'ów przez Apple zostały niemalże zrównoważone przez sprzedaż innych urządzeń.
iPhone Xr był najpopularniejszym i najtańszym modelem iPhone'a w kwartale. Na drugim miejscu znalazł się iPhone Xs Max, a tuż za nim iPhone Xs.

Apple skusiło się również na podanie informacji o marżach - sprzętowa wyniosła 38%, a usługowa 63%.

Firma posiada obecnie 245 mld dolarów w gotówce, papierach wartościowych i innych aktywach.

Apple potwierdziło, że na całym świecie aktywnych jest obecnie 1,4 miliarda urządzeń sportowych z logo nadgryzionego jabłka. Jest to rekordowa liczba 100 milionów urządzeń.

Firma zapowiedziała również spadek cen iPhone'ów w niektórych krajach.

Polski rynek był ogromną pomocą dla wyników firmy w 2018 roku. Odnotowała ona rekordową sprzedaż swoich urządzeń w ostatnim kwartale 2018 roku.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować