• 15 lipca 2024

W IV kwartale 2018 roku Apple sprzedał o 2 mln mniej smartfonów niż Samsung

Zespół analityków portalu IDC pokusił się o oszacowanie sprzedaży smartfonów różnych firm w trzecim kwartale 2018 roku. Apple zajęło drugie miejsce ze sprzedażą 68,4 mln sztuk, co daje mu 18,2% udziału w rynku. Samsung w tym samym okresie sprzedał ponad 2 mln urządzeń, co daje im tytuł lidera i udział w rynku do 18,7 strong>.

Spadek sprzedaży

Apple nie podało jeszcze oficjalnych wyników sprzedaży iPhone'ów. Musimy zaufać analitykom, którym w jakiś sposób udało się uzyskać dostęp do ich danych.

Łączna liczba sprzedanych smartfonów w całym okresie wyniosła 375,3 mln sztuk, czyli o 4,9% mniej niż w tym samym okresie w 2017 roku.

Zdaniem ekspertów rynek smartfonów znajduje się w fazie spowolnienia. To sprawia, że jest nieprzewidywalny. Rynek smartfonów nie jest pozytywny, z wyjątkiem kilku krajów, w których odnotowano znaczące wzrosty sprzedaży, takich jak Indie, Korea, Wietnam i Indonezja.

Analitycy z IDC uważają, że przyczyn globalnego kryzysu w sprzedaży smartfonów można upatrywać w nasyceniu wielu rynków, a także w coraz dłuższym czasie spędzanym na urządzeniu. Środowisko gospodarcze i polityczne na świecie nie jest obecnie stabilne. Wciąż rosnące koszty nowego sprzętu również frustrują użytkowników.

Co Apple sądzi o konkurencji?

Pomimo tego, że poprzedni kwartał był słabszy pod względem sprzedaży iPhone'ów, Apple zajęło drugie miejsce pod względem sprzedaży smartfonów w czwartym kwartale 2018 roku. W tym okresie sprzedali 68,4 mln sztuk swoich smartfonów.

Wynik ten nie jest jednak najgorszy, jak wynika z ostatnich doniesień. Należy jednak zauważyć, że w zeszłym roku Apple sprzedało 77,3 mln sztuk. Oznacza to, że w 2018 roku zanotowano spadek o 11,5%.

Apple sprzedało 208,8 mln iPhone'ów w 2018 roku, w porównaniu do 215,8 mln urządzeń rok temu. Jest to spadek o 3,2 procent w porównaniu z poprzednim rokiem.

W sumie wynik nie jest taki zły, gdy porównamy go z całym rynkiem smartfonów, który w 2018 roku zanotował spadek sprzedaży o 4,1% w porównaniu do 2017 roku. Samsung poniósł w tym okresie stratę aż 8 procent.

Samsung w kwartale zakończonym w grudniu 2013 roku sprzedał 70,4 mln swoich telefonów, o 2 mln więcej niż Apple. Zanotowali też większy spadek niż w tym samym okresie ubiegłego roku, spadając aż o 5,5 proc.

Na trzecim miejscu znalazł się Huawei z 60,5 mln sprzedanych smartfonów. Następne na liście były OPPO z 29,2 mln i Xiaomi z 28,6 mln.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować